Legendarny napastnik ocenił Zielińskiego. Jedno mu się nie podoba. "On coś jeszcze ma"

Gianfranco Zola w rozmowie z "WP Sportowe Fakty" skomentował postawę Piotra Zielińskiego w ostatnich meczach Napoli. Nie była to zbyt przychylna dla Polaka recenzja jego gry.

Jeden z najlepszych napastników w historii Włoch i najlepszy gracz w historii Chelsea (wybór kibiców w 2003 roku) wypowiedział się na temat Piotra Zielińskiego. Zolę z Zieliński łączy fakt gry dla Napoli, Włoch grał w ekipie z Neapolu wspólnie z Diego Armando Maradoną. Jak opowiada włoski napastnik, gdy wszedł do klubowej szatni, Argentyńczyk zmierzył go wzrokiem i skomentował: "W końcu kupili kogoś niższego ode mnie".

Zobacz wideo Santos opuści hit ekstraklasy. "Są do wyciągnięcia "perełki". To przyszłość kadry"

Maradona, odchodząc z Napoli, wskazał Zolę jako swojego następcę i nie pomylił się. Talent, jakim dysponował Zola wystrzelił. Zrobił dużą karierę na boiskach Anglii i Włoch, a później był niezłym trenerem. Obecnie skupia się na komentowaniu bieżących wydarzeń i właśnie za takie, należy uznać formę w ostatnich występach Piotra Zielińskiego. Oprócz tego poświęcił kilka słów Arkadiuszowi Milikowi z Juventusu.

- Rewanż w ćwierćfinale Ligi Mistrzów pomiędzy Napoli i Milanem to nie była noc Zielińskiego. Nie grał może jakoś bardzo źle, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił. Skoro jednak o nim rozmawiamy: mam z nim problem - powiedział zaskakująco Zola. 

- Bardzo go cenię, uważam Piotra za świetnego piłkarza. Natomiast chciałbym od niego więcej. Bo są piłkarze dobrzy, którzy pomagają drużynie. I super, tyle się od nich wymaga, robią swoje. Są też jednak piłkarze tacy, jak Zieliński, którzy pomagają drużynie, ale człowiek ma wrażenie, że powinni dawać jeszcze więcej. I tego oczekuję od Zielińskiego. Po prostu czujesz, że taki piłkarz jak Zieliński nie wyjął jeszcze wszystkiego ze swojego "plecaka z talentem". Że tam w środku on coś jeszcze ma, coś, czego do tej pory nie wydobył - wyjaśnił Zola.

Gianfranco Zola prowadził West Ham United. Omal nie kupił Roberta Lewandowskiego

Zola zdradził też, że był bliski zakupu Roberta Lewandowskiego do drużyny, którą prowadził: "Byłem wtedy trenerem West Hamu. W pewnym momencie jeden ze skautów zapytał mnie, czy byłbym zainteresowany (...). Opowiedział kto to taki (...). Zapytałem, czy warto wziąć tego chłopaka. Odpowiedział, że warto. Ale szybko okazało się, że jest już za późno" - opowiedział.

Więcej o: