Były reprezentant Polski próbuje swoich sił w nowej branży. Zrobił już pierwszy krok

Radosław Majewski ma za sobą imponującą karierę międzynarodową i dziewięć występów w reprezentacji Polski. 36-latek obecnie gra w Wieczystej Kraków i zapewne powoli przymierza się do piłkarskiej emerytury. Okazuje się, że ma na nią bardzo ciekawy plan. - Ostatnio byłem na castingu do filmu - zdradził na kanale YouTube "Po Gwizdku".

Radosław Majewski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Zniczu Pruszków, ale na popularność zyskał głównie jako zawodnik Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Polonii Warszawa. W 2007 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, a dwa lata później przeniósł się do Nottingham Forrest. W angielskim klubie rozegrał aż 162 spotkania, był wypożyczony do Huddersfield, a następnie odszedł do greckiego PAE Veria. W 2016 roku wrócił do Polski i grał w barwach Lecha Poznań oraz Pogoni Szczecin. Później odszedł do australijskiego Western Sydney, a do kraju wrócił w 2020 roku, by grać w Wieczystej Kraków. 

Zobacz wideo Gołota w Polsce na Suzuki Boxing Night. "Na żonę mogę liczyć"

Z Wieczystej Kraków na wielki ekran? Radosław Majewski próbuje sił w kinie

36-letni pomocnik był gościem na kanale YouTube "Po Gwizdku", gdzie m.in. odpowiadał na pytania internautów o momentach z jego kariery. Nie zabrakło także wątków życia prywatnego, rozmowy o samochodach i Wieczystej Kraków. Majewski sprawdzał się jako komentator piłkarski i ekspert telewizyjny i najwyraźniej chciałby zamienić mały ekran na kino. Powiedział o tym przypadkowo. 

- Ostatnio byłem na castingu do filmu - stwierdził piłkarz Wieczystej Kraków. Na wydarzeniu wyszło do niespodziewanej dla niego sytuacji. - Odpowiedziałem coś dziewczynie, która będzie grała jedną z ról. Reżyser powiedział później do mnie: "Radek, ty tak nie mów, bo ona zaraz cię oskarży o coś". A ja nic nie powiedziałem. W szatni piłkarskiej to jest normalnie "łapka", przybijamy sobie "pionę" i jest okej. A tu zaraz do sądu i takie rzeczy. Mówię "okej, okej", nie wiedziałem" - dodał.

Nie wiadomo jednak, czy Majewski otrzyma rolę w filmie, a jeśli tak, to w jakim. Na razie wciąż pozostaje piłkarzem Wieczystej Kraków i walczy o awans do drugiej ligi. Jego zespół zajmuje pierwsze miejsce w III lidze grupie IV i ma jeden punkt przewagi nad drugą Stalą Stalowa Wola i pięć nad trzecią Avią Świdnik. Do wyższej klasy rozgrywkowej awansuje tylko jeden zespół. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Radosław Majewski w tym sezonie rozegrał łącznie 24 spotkania, z których zdobył dziesięć goli i zaliczył dziewięć asyst. Ofensywny pomocnik jest kapitanem Wieczystej Kraków, której piłkarzami są m.in. Sławomir Peszko, Michał Mak i Thibaut Moulin.

 
Więcej o: