Niesamowita metamorfoza gwiazdy Realu. Po prostu szok. Maszyna

Eduardo Camavinga poczynił ogromny postęp, odkąd trafił do Realu Madryt. Jego trener pokazał metamorfozę, jaką przeszedł Francuz dzięki ciężkim treningom.

Eduardo Camavinga jest obecnie jedną z najważniejszych postaci w kadrze Carlo Ancelottiego. Młody Francuz, który przyszedł na Santiago Bernabeu latem 2021 roku, jest podstawowym zawodnikiem "Królewskich" zarówno w środku pomocy, jak i na lewej obronie.

Zobacz wideo Nie dla Rosji, nie dla Putina! Świat sportu musi przejrzeć na oczy

Rozwój nie tylko piłkarski. Camavinga dba o wszystko

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy, 20-letni reprezentant Francji, który dołączył do Realu Madryt z Rennes, poczynił ogromne postępy. Jego rozwój widać nie tylko na boisku, ale i poza nim. Utalentowany zawodnik postanowił bowiem zabrać się także za poprawę swojej formy fizycznej, ciężko pracując na siłowni i rozwijając swoją muskulaturę.

W ostatnich dniach za pośrednictwem swojego Instagrama poinformował o tym trener personalny zawodnika, Johana Franchequin. Na zdjęciu opublikowanym przez Francuza widzimy piłkarza, który zaczynał swoją pracę z ciężarami oraz jego obecną sylwetkę. Nie da się ukryć, że progres zrobiony przez piłkarza jest więcej niż zdumiewający.

Dokładna kontrola nad swoim ciałem

To jeszcze nie koniec. Camavinga bardzo dużą wagę przykłada także do odpowiedniej kontroli swojego organizmu. Młody zawodnik ma na bieżąco informować swoich współpracowników o swojej obecnej formie, informując ich m.in. o każdym bolącym mięśniu, obecnym samopoczuciu i odczuwanym zmęczeniu.

Wszystkie dane przekazywane przez piłkarza mają być zapisywane w tabelkach i stale monitorowane. Dzięki temu sam piłkarz doskonale wie, na czym może skupić się w najbliższym czasie, a jakiego typu treningi indywidualne nie są wskazane w celu zachowania jak najwyższej formy przed kolejnym meczem.

W sezonie 2022/2023 Camavinga rozegrał w barwach Realu Madryt 46 spotkań, notując jedną asystę. Jednocześnie francuski zawodnik zbiera też bardzo wysokie noty od międzynarodowych obserwatorów, którzy doceniają przede wszystkim jego zaangażowanie i bardzo dobrą grę w defensywie.

Przed samym Realem Madryt najważniejszy moment sezonu. Podopiecznych Carlo Ancelottiego czeka bowiem walka o kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów i Pucharze Króla. Niestety dla fanów "Królewskich", ewentualne pokonanie FC Barcelony w La Liga jest już praktycznie niemożliwe ze względu na trzynastopunktową stratę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA