Miliarder chce kupić giganta z Serie A. Będzie musiał jednak poświęcić klub Premier League

Już niedługo Inter Mediolan może zmienić właściciela. Zainteresowany zakupem udziałów we włoskiej drużynie jest Andrea Radrizzani - donosi agencja prasowa Bloomberg. Miliarder będzie musiał jednak wiele poświęcić, by zrealizować transakcję. I nie chodzi tu tylko o pieniądze. Mowa o... klubie z Premier League, którego jest właścicielem.

Inter Mediolan od 2016 roku znajduje się w posiadaniu chińskiej grupy Sunning Commerce, która ma 70 procent udziałów. Od jakiegoś czasu mówi się jednak, że gigant Serie A może zmienić właściciela. Klub zmaga się z poważnymi problemami finansowymi - w 2021 roku dług wyniósł około 700 mln euro. Potencjalny kupiec musiałby wyłożyć minimum miliard euro, bowiem na taką kwotę wyceniono Inter. Media donosiły, że zainteresowany pozyskaniem drużyny jest bahrańskim Investcorp. Teraz jednak na rynku pojawił się nowy i to dość niespodziewany kandydat.

Zobacz wideo Nie dla Rosji, nie dla Putina! Świat sportu musi przejrzeć na oczy

Miliarder chce zakupić Inter. Wcześniej będzie musiał poświęcić... Leeds United

Mowa o Andrei Radrizzanim, właścicielu Leeds United, który zasiada też w zarządzie DAZN Group Ltd., platformy streamingowej wspieranej przez miliardera Lena Blavatnika. Jak donosi agencja prasowa Bloomberg, Włoch zastanawia się nad złożeniem oferty władzom Interu. Przeszkodzić w zrealizowaniu transakcji może jednak... jego obecny klub.

Przed zakupem Interu Radrizzani będzie musiał sprzedać wszystkie udziały, które posiada w Leeds. To 56 procent, które przejął w 2017 roku, zostając właścicielem angielskiej drużyny. Wówczas klub grał w Championship, ale po trzech latach awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pozostałe 44 procent udziałów należy do 49ers Enterprises. I to właśnie amerykańska grupa miałaby odkupić udział od Włocha.

Jak donoszą media, wszystko będzie jednak zależało od wyników sportowych Leeds w tym sezonie. Konkretniej rzecz ujmując od tego, czy zespołowi uda się utrzymać w Premier League. Jeśli tak, wówczas 49ers Enterprises najprawdopodobniej odkupi pakiet większościowy udziałów angielskiej drużyny. Tylko że jak na razie sytuacja Leeds nie wygląda kolorowo. Zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Dodatkowo w zeszły weekend zespół przegrał aż 1:5 z Crystal Palace i został upokorzony na własnym stadionie.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Właściciel Leeds zainteresowany Interem. Rywalem inwestor z Bahrajnu

O wiele lepiej wygląda sytuacja Interu, który plasuje się na 5. miejscu w Serie A, co aktualne gwarantuje mu grę w europejskich pucharach. Dodatkowo drużyna nadal rywalizuje w tegorocznej Lidze Mistrzów - w pierwszym ćwierćfinałowym meczu pokonała 2:0 Benficę. Może też wygrać Puchar Włoch, gdzie dotarła do półfinału

O tym, czy ostatecznie Radrizzani poświęci Leeds na rzecz Interu, przekonamy się w najbliższych tygodniach. Wciąż o mediolańską ekipę walczy bahrański Investcorp, więc Włoch nie będzie miał łatwego zadania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.