Polski piłkarz noszony na rękach w Holandii. "Jest najlepszy"

- Sebastian Szymański to gracz, którego Feyenoord potrzebował i jest absolutnie najlepszy na swojej pozycji - takie słowa o polskim zawodniku wypowiedział holenderski dziennikarz Tim van Duijn. W rozmowie z WP SportoweFakty sceptycznie jednak podszedł do szansy wykupienie Szymańskiego przez drużynę z Rotterdamu.

Sebastian Szymański od lipca 2022 przebywa na wypożyczeniu w Feyenoordzie Rotterdam z Dynama Moskwa, z którego odszedł kilka miesięcy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 23-latek z miejsca został podstawowym zawodnikiem holenderskiej ekipy i systematycznie zbierał pochwały za swoje występy.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Dobra postawa Szymańskiego sprawiła, że Feyenoord chce wykupić zawodnika z Dynama Moskwa. Portal 1908.nl, że kwota wykupu, na jaką umówili się 15-krotni mistrzowie Holandii z Dynamem to 10 milionów euro. Posiadacze klubowych akcji chcą finansowo wesprzeć klub, aby mieć pewność, że dobrze spisujący się w Eredivisie Szymański zostanie na dłużej w klubie. Podobno już zabezpieczono 2 miliony euro na wykup Polaka. 

Holenderski dziennikarz chwali Sebastiana Szymański, ale podchodzi sceptycznie do jego pozostania w Rotterdamie

- Szymański to gracz, którego Feyenoord potrzebował i jest absolutnie najlepszy na swojej pozycji - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty dziennikarz VoetbalPrimeur Tim van Duijn. - Polak wnosi dodatkową iskrę, kreatywność, których Feyenoord szukał.

Jednocześnie van Duijn jest sceptyczny w sprawie wykupu zawodnika przez Feyenoord za kwotę 10 milionów euro. - Jestem ciekawy czy Feyenoord go kupi po tym sezonie. Moje przeczucie mówi, że nie, ale nie będzie to miało nic wspólnego z umiejętnościami sportowymi. Ostatecznie zadecydują pieniądze. Ma 7 goli i 4 asysty [w lidze - przyp. red.], powinien stać się większym "killerem", by zasłużyć na te 10 milionów euro. Jeśli strzeli jeszcze 5 bramek w pozostałych meczach, to wtedy widzę, jak Feyenoord wyłoży za niego tę sumę - podkreślił.

- Nie wiem, czego Szymański oczekuje, ale mam poczucie, że podoba mu się w Rotterdamie i pozostanie w Holandii nie byłoby dla niego czymś złym - analizował dziennikarz.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Sebastian Szymański w tym sezonie rozegrał 32 mecze we wszystkich rozgrywkach w barwach Feyenoordu Rotterdam, w których strzelił osiem bramek i zanotował sześć asyst. M.in. dzięki jego występom Feyenoord zmierza po mistrzostwo Holandii i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek ma osiem punktów przewagi nad Ajaksem Amsterdam. Jednocześnie ekipa Szymańskiego jest dalej w grze w Lidze Europy. W ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzy się z AS Roma.

Więcej o: