Najgłupsza czerwona kartka w historii? Tego jeszcze nie było. Niewytłumaczalne [WIDEO]

Martin Caceres, występujący obecnie w Los Angeles Galaxy, w kuriozalny sposób zakończył spotkanie z Houston Dynamo. Mając już na koncie żółtą kartkę, zaczął przeszkadzać sędziemu w... analizie VAR. Po chwili otrzymał drugie napomnienie i wyleciał z boiska.

Martin Caceres to weteran europejskich boisk. Trafił na nie w 2007 roku, gdy pozyskał go Villarreal. W kolejnych latach występował między innymi w FC Barcelonie, Sevilli, Juventusie, Lazio czy Fiorentinie. Od sierpnia 2022 roku jest zawodnikiem Los Angeles Galaxy.

Przedziwne zachowanie Martina Caceresa. Słono zapłacił za dyskusję z sędzią.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Galaxy mierzyło się z Houston Dynamo. Caceres pojawił się w wyjściowym składzie, a w 34. minucie został ukarany żółtą kartką. Jego zespół przegrywał od 35. minuty, wtedy bramkę zdobył Hector Herrera.

W 62. minucie doświadczony obrońca zatrzymał w polu karnym Adalberto Carrasquillę. Sytuacja była kontrowersyjna, przez co interweniował VAR, a sędzia główny został wezwany do monitora, aby obejrzeć ją na powtórkach. Gdy to robił, Caceres podszedł do niego i zaczął z nim dyskutować. W dodatku kilka razy klepnął go po plecach, naruszając jego nietykalność cielesną. Z tego powodu po chwili arbiter zagwizdał i napomniał go drugą żółtą kartką.

To nie był koniec problemów Galaxy. Po wideoweryfikacji okazało się, że Caceres przewinił i Houston otrzymało rzut karny, który w 65. minucie wykorzystał Amine Bassi. Osiem minut później ten sam zawodnik podwyższył na 3:0.

W doliczonym czasie gry siły się wyrównały, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Herrera. Niewiele później Galaxy znów grało w osłabieniu. To za sprawą niesportowego zachowania Douglasa Costy, który brutalnie powalił na ziemię jednego z rywali i dostał bezpośrednią czerwoną kartkę. Mecz zakończył się porażką zespołu z Los Angeles 0:3.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W sumie Martin Caceres rozegrał 14 spotkań dla Los Angeles Galaxy. Nie strzelił w nich gola i zaliczył jedną asystę.