Media: Maciej Stolarczyk zwolniony z Jagiellonii Białystok

Według najnowszych wieści Jagiellonia podjęła decyzję ws. przyszłości Macieja Stolarczyk i zdecydowała się zakończyć współpracę z trenerem. Ekipa ze stolicy Podlasia walczy w tym sezonie o utrzymanie w ekstraklasie.

Kolejni dziennikarze informują, że to koniec przygody Macieja Stolarczyka w Jagiellonii Białystok - najpierw Piotr Wołosik, a potem Sebastian Staszewski z Interii. Czarę goryczy przelał remis ze Stalą Mielec 1:1. Kibice pokazali już w sieci, że domagają się zmian i natychmiastowej poprawy sytuacji zespołu.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Stolarczyk zwolniony z Jagiellonii

Według Staszewskiego zarząd Jagiellonii podjął decyzję wczoraj, a dziś mają zakomunikować. "Warto poczekać na oficjalne potwierdzenie klubu, ale sprawa jest podobno przesądzona" - dodał na Twitterze.

Maciej Stolarczyk pracował w Jagiellonii od połowy czerwca zeszłego roku. Poprowadził zespół w 28 spotkaniach. Średnia punktów na mecz była niska, wyniosła zaledwie 1,18. W tym czasie białostoczanie wygrali siedem meczów, 12 zremisowali i dziewięć przegrali. Bilans bramkowy wyniósł 38 strzelonych goli i 38 straconych.

Ryoyu Kobayashi i Naoki Nakamura podczas konkursu w Sapporo Sensacyjna decyzja mistrza olimpijskiego w skokach. Potężne zmiany. Znamy szczegóły

Sytuacja Jagiellonii w ekstraklasie jest dość trudna. Zespół zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 30 punktów i walczy o pozostanie w lidze. Ma o dwa punkty więcej niż będący w strefie spadkowej Górnik Zabrze i o cztery więcej od przedostatniej Lechii Gdańsk. Do końca rozgrywek pozostało osiem kolejek.

Jagiellonia nie popisała się też w Pucharze Polski, gdzie odpadła już w drugiej rundzie po porażce z Lechią Zielona Góra.

Według "Weszło" trenerem Jagiellonii będzie dotychczasowy trener zespołu rezerw Adrian Siemieniec.

DLOKA Siatkarze mówią: kabaret. Ale tylko po cichu, bo boją się kary. Prezesi: to kompromis

Więcej o: