Wieczysta zagrała mecz na szczycie. Niebywałe. Wszystko zmieniło się w 97. minucie

Stal Stalowa Wola zremisowała z Wieczystą Kraków 1:1 w ramach rozgrywek trzeciej ligi w grupie czwartej. Hit tych rozgrywek nie rozczarował - także pod względem rekordowej frekwencji - ale nie rozstrzyga jeszcze o kwestii awansu na poziom centralny w polskim futbolu.

Goście z Krakowa przystępowali do spotkania w Stalowej Woli w roli lidera tabeli, ale z tylko jednopunktową przewagą nad "Stalówką". Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności i już na wiele godzin przed pierwszym gwizdkiem, wszystkie wejściówki były już wyprzedane.

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

Rangę spotkania potwierdzał dobór arbitra. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej postarał się, aby jako "główny" rozjemca wystąpił Łukasz Szczęch. To ceniony sędzia, który zazwyczaj prowadzi mecze na szczeblu Fortuna 1. Ligi, a w tym sezonie miał również okazję dwukrotnie pracować w PKO Ekstraklasie.

Robert Lewandowski / Wersow i Friz Kolejny wygrany ranking Lewandowskiego. Gwiazdy internetu daleko w tyle. Sieć jest jego

W obu klubach doszło już wiosną do zmiany trenerów. Dariusz Marzec został zwolniony z Wieczystej, mimo że zespół był na pierwszym miejscu. Zastąpił go Wojciech Łobodziński, a w Stali rozwiązano kontrakt z Łukaszem Surmą, mimo że zespół nie poniósł porażki. Zatrudniono w to miejsce Ireneusza Pietrzykowskiego.

Wieczysta i Stalowa Wola wymieniły trenerów mimo dobrych wyników

Nowi szkoleniowcy zadebiutowali zwycięstwami w ostatni weekend, ale prawdziwym testem miało być bezpośrednie starcie "tytanów" trzeciej ligi. Gra w pierwszej połowie była wyrównana, z lekkim wskazaniem na Stal, która tez potrafiło to udokumentować trafieniem. W 37. minucie po rzucie rożnym prowadzenie 1:0 gospodarzom dał Bartosz Pikuła.

Lukas Podolski i jego wpis na twitterze. Spięcie na Twitterze. Podolski odpowiedział Piastowi. Wymiana "uprzejmości"

Rywalizacje obejrzał komplet widzów, czyli 3764 osoby. To rekordowy wynik tego sezonu. Do tej pory najliczniej kibice wypełnili trybuny podczas meczu Lublinianki Lublin z Wieczystą Kraków (2420 osób). To osiągnięcie zostało więc przebite o ponad tysiąc więcej sprzedanych biletów.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie, choć dominującą stroną, mocno zainteresowaną uratowaniem choćby punktu była Wieczysta. Krakowianom udało się dokonać tego już siódmej dodatkowej minucie gry - choć pierwotnie sędzia sygnalizował dołożenie tylko pięciu minut.

Rekord frekwencji i dreszczowiec w końcówce spotkania Wieczysta - Stal Stalowa Wola

Wieczysta została uratowana w 97. minucie przez Maksymiliana Hebla golem na 1:1 i pozostała na fotelu lidera. Jeśli utrzyma się w tym położeniu, to na koniec zmagań będzie mogła się cieszyć z awansu na poziom centralny (II liga). Do końca ligowych zmagań pozostało jednak jeszcze 12. kolejek.

Więcej o: