FIFA wręczy prezent Argentynie. Zagrają na turnieju, chociaż przegrali eliminacje

Reprezentacja Argentyny do lat 20 mimo braku awansu na tegoroczne mistrzostwa świata, może zagrać na tym turnieju. Wszystko za sprawą decyzji FIFA o zmianie gospodarza imprezy.

Tegoroczne mistrzostwa świata do lat 20 odbędą się w dniach od 20 maja do 11 czerwca. Pierwotnie na gospodarza została wybrana Indonezja, jednak FIFA z powodu odmowy przyjęciu przez kraj reprezentacji Izraela, zdecydowała o... zmianie lokalizacji imprezy. Po spotkaniu Gianniego Infantino z Ericiem Thohirem z indonezyjskiej federacji podjęto decyzję o odebraniu Indonezji organizacji mundialu.

Zobacz wideo Kołecki o FAME MMA. "Nawet milion złotych chyba mnie by nie skusił"

Argentyna ugości mistrzostwa świata do lat 20. Sytuacja bez precedensu 

Według najnowszych doniesień izraelskiego dziennikarza Dora Hoffmanna młodzieżowy mundial zostanie rozegrany w Argentynie. Informację potwierdziły także inne zagraniczne media m.in. ESPN. A to oznacza, że turniej odbędzie się w kraju, którego reprezentacja nie przeszła kwalifikacji. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Jeśli wieści z mediów okażą się prawdziwe, może dojść do sytuacji bez precedensu. Reprezentacja Argentyny, która nie przeszła eliminacji, zostanie przywrócona do stawki drużyn biorących udział w turnieju. To oznacza, że mimo braku awansu wystąpią na mundialu. A wszystko za sprawą jednej decyzji światowej federacji.

Spekuluje się, że w obliczu tej sytuacji Javier Mascherano wróci na stanowisko selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Argentyny. Były piłkarz podał się do dymisji po odpadnięciu jego drużyny z eliminacji. Teraz jednak ma wrócić i przygotować zespół do mundialu.

Indonezja poza młodzieżowymi mistrzostwami świata. "Jesteśmy członkami FIFA"

Nieco inne nastroje panują w Indonezji. Tuż po decyzji FIFA o odebraniu Indonezji turnieju głos zabrał wspomniany Thohir, który prowadził rozmowy z Giannim Infantino. - Indonezja jest członkiem FIFA, więc w przypadku wszelkich międzynarodowych spraw piłkarskich musimy przestrzegać zasad - powiedział.

Odebranie mundialu Indonezji i co za tym idzie brak startu drużyny narodowej na tej imprezie, są dużym ciosem dla Indonezyjczyków. To miały być pierwsze mistrzostwa świata do lat 20 z udziałem tej reprezentacji od 1979 roku.

Więcej o: