Przerażający wypadek piłkarza. Auto wystrzeliło jak z katapulty i wbiło się w halę [WIDEO]

Do dramatycznego wypadku doszło w czwartek nieopodal Liege. Sofian Kiyine, piłkarz klubu Oud-Heverlee Leuven, wzbił się w powietrze po tym, jak najechał na wysepkę na rondzie. Auto wbiło się w halę sportową.

Sofian Kiyine to marokański piłkarz grający obecnie w Belgii w barwach Oud-Heverlee Leuven. Wcześniej występował m.in. w Lazio. Zawodnik w czwartek 30 marca doświadczył przerażającego wypadku samochodowego. 

Zobacz wideo Świderski: Nie wiem co siedzi w głowie trenerowi

Przerażający wypadek piłkarza w Belgii. Jest na intensywnej terapii

Marokańczyk, wjeżdżając na rondo, najechał na wyspę, co wybiło jego samochód. Piłkarz przeleciał nad płotem i przebił się przez ścianę hali sportowej, lądując w środku obiektu. Na co dzień odbywają się tam różne zajęcia sportowe, lecz na szczęście podczas wypadku nikogo tam nie było. 25-latek miał jechać 200 kilometrów na godzinę, gdy w tamtym miejscu można się przemieszczać z prędkością maksymalnie 90.

O stanie piłkarza poinformował jego klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. "Klub dowiedział się, że Sofian Kiyine brał udział w poważnym wypadku samochodowym w pobliżu Liege zeszłej nocy. Został zabrany na oddział ratunkowy najbliższego szpitala, gdzie odbywają się dalsze badania. Nie jest on w stanie zagrażającym życiu. Na szczęście w wypadku nie brały udziału inne pojazdy ani osoby. Klub czeka na informacje co do dokładnych okoliczności wypadku, zanim zareaguje. Życzymy Sofianowi szybkiego powrotu do zdrowia" - napisali przedstawiciele OH Leuven.

Jak donoszą media, piłkarz na skutek wypadku ma złamane żebro, kość piętową, kręg i pęknięty oczodół. Najważniejsze jest jednak to, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, bo patrząc na zdjęcia ze zdarzenia, wygląda to naprawdę przerażająco.

Ranking UEFA pokazuje skalę sukcesu Polski. Absolutny rekord Ranking UEFA pokazuje skalę sukcesu Polski. Absolutny rekord

Sofian Kiyine to urodzony w Belgii były młodzieżowy reprezentant Maroka, obecnie występujący w klubie Oud-Heverlee Leuven. Jego nazwisko może być znane fanom ligi włoskiej, gdyż w swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak Chievo, Salernitana, Lazio, czy Venezia. 

Germany Soccer Nowe porządki Tuchela w Bayernie. Mocny początek. Gwiazda już na wylocie

Więcej o: