Przełom ws. Szymańskiego. Chcą wyciągnąć go z Rosji. Nieoczekiwana pomoc

Nowe informacje ws. przyszłości Sebastiana Szymańskiego. Jak podaje portal 1908.nl, Feyenoordowi Rotterdam bardzo zależy na wykupieniu zawodnika z Dynama Moskwa. W sprawę zaangażowali się inwestorzy klubu, którzy są skłonni wyłożyć sporą sumę, by doprowadzić transfer do skutku.

Sebastian Szymański od lipca 2022 przebywa na wypożyczeniu w Feyenoordzie Rotterdam z Dynama Moskwa, z którego odszedł kilka miesięcy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Niedawno mówiło się o tym, że holenderski klub nie spełni finansowych oczekiwań Dynama i pomocnik będzie musiał wrócić do Rosji. Jak się teraz okazuje, z pomocą mogą przyjść inwestorzy Feyenoordu, którzy bardzo chcą zatrzymać Szymańskiego w klubie.

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Zwrot akcji ws. Sebastiana Szymańskiego. Zostanie w Feyenoordzie na dłużej?

Informację podał holenderski portal 1908.nl piszący głównie o sprawach związanych z Feyenoordem Rotterdam. Kwota wykupu, na jaką dogadali się 15-krotni mistrzowie Holandii z Dynamem to 10 milionów euro. Posiadacze klubowych akcji chcą finansowo wesprzeć klub, aby mieć pewność, że dobrze spisujący się w Eredivisie Szymański zostanie na dłużej w klubie. Podobno już zabezpieczono 2 miliony euro na wykup Polaka. 

trening reprezentacji Polski / tweet Jakuba Kwiatkowskiego Czech próbował ośmieszyć Polaków, a sam się zbłaźnił. Rzecznik PZPN odpowiada

"Chcą postawić na konstrukcję, która pozwoli na trwałe usunięcie Szymańskiego z Rosji, co nie jest łatwe w sytuacji wojennej" - czytamy. Podkreślono bowiem, że z uwagi na wojnę, holenderskie kluby nie mogą swobodnie robić interesów z tymi z państwa agresora. Trwa zatem układanie planu, jak wykupić Szymańskiego. Wiele do powiedzenia mogą tu mieć też przepisy FIFA

Świetna forma Szymańskiego w Holandii. Inwestorzy chcą go wykupić

Sebastian Szymański w sezonie 2022/2023 regularnie występuje w Feyenoordzie, będąc ważną postacią w układance trenera Arne Slota. Do tej pory reprezentant Polski rozegrał 29 oficjalnych spotkań, w których zdobył osiem goli i sześć asyst. 

Widmo absolutnej katastrofy dla Milika i Szczęsnego. Juventus może się nie pozbierać Widmo absolutnej katastrofy dla Milika i Szczęsnego. Juventus może się nie pozbierać

Klub Sebastiana Szymańskiego jest bardzo blisko zdobycia tytułu mistrza kraju. Feyenoord znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, mając sporą przewagę punktową nad drugim Ajaksem. Poza tym holenderski klub ciągle gra w rozgrywkach Ligi Europy, gdzie w ćwierćfinale już niedługo zmierzy się AS Romą.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Więcej o: