Zachwycił na mundialu i mógł objąć Polskę. Ma nową pracę. Zaskakujący kierunek

Herve Renard, były selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej i kandydat na trenera polskiej kadry, został trenerem żeńskiej francuskiej drużyny narodowej.

Herve Renard od lipca 2019 roku był selekcjonerem Arabii Saudyjskiej. Świat usłyszał o nim po pierwszym meczu mundialu, w którym jego ekipa sensacyjnie ograła przyszłych mistrzów świata - Argentynę. Saudyjczycy zwyciężyli 2:1. To jednak ich jedyne dobre wspomnienie z mundialu, ponieważ potem przegrali 0:2 z Polską i 1:2 z Meksykiem i pożegnali się z turniejem.

Zobacz wideo Morawiecki sprzeciwia się decyzji MKOl-u: Co to jest za podejście do tematu?!

Catering na Manchesterze United i Garbarnii Kraków Kibic Manchesteru pokazał jakie jedzenie dostał na stadionie. Szok. Lepiej stołować się w B-klasie

Oficjalnie. Herve Renard ma nową pracę

Niedługo po mistrzostwach świata media zaczęły spekulować o przyszłości Renarda, którego przemowa w przerwie meczu z Argentyną obiegła cały świat. Sam trener nie ukrywał, że chciałby spróbować sił w mocniejszej reprezentacji. I to mimo tego, że jego kontrakt obowiązywał do 2027 roku. Renard był nawet kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie jednak wybór padł na Fernando Santosa.

Natomiast Renard znalazł sobie nową pracę. I to dosyć zaskakującą. Oficjalnie wiadomo już, że poprowadzi kobiecą reprezentację Francji. I od razu będzie rzucony na głęboką wodę. 20 lipca rozpoczną się mistrzostwa świata, w których Francja weźmie udział. A rok później w Paryżu Francuzki będą walczyć o medal igrzysk olimpijskich. Kontrakt Renarda będzie obowiązywał do sierpnia 2024. Zatem po igrzyskach praca selekcjonera zostanie oceniona.

Oficjalna prezentacja Renarda odbędzie się w samo południe w piątek. Na tej konferencji Renard ogłosi także po raz pierwszy listę powołanych zawodniczek.

Legendarny Marcelo Bielsa o krok od powrotu. Poprowadzi byłych mistrzów świata Legendarny Marcelo Bielsa o krok od powrotu. Poprowadzi byłych mistrzów świata

To będzie szósta reprezentacja, którą Renard poprowadzi samodzielnie. W przeszłości, oprócz ekipy Arabii Saudyjskiej, trenował między innymi kadry Wybrzeża Kości Słoniowej, Zambii (dwukrotnie), Maroko i Angoli. Z pierwszymi dwoma reprezentacjami sięgnął po Puchar Narodów Afryki.

Więcej o: