Pirotechnika, bębny, flagi i głośny doping. Sceny jak z LM na... meczu dzieci [WIDEO]

Fanatyczni kibice z banerami, flagami i racami to na europejskich stadionach standard. Ale takich scen z Austrii chyba nikt się nie spodziewał. Tamtejsi ultrasi z pełnym sprzętem wybrali się na mecz... siedmiolatków. Wbrew pozorom było całkiem grzecznie.

Płonąca pirotechnika, śpiewy z trybun, głośne bębny, powiewające flagi - oprawa rodem z najważniejszych meczów ligowych pojawiła się na spotkaniu... dzieci. Jak podaje dziennik "Bild", takie cuda miały miejsce w Austrii. W niedzielę przy potężnym wsparciu trybun w ramach regionalnych rozgrywek zmierzyły się ze sobą zespoły do lat siedmiu Austrii Salzburg i SV Grödig.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Takiego dopingu na meczu dzieci jeszcze nie było. Ultrasi zgotowali gorącą atmosferę

Chłopców oklaskiwało około 1300 ultrasów. Szczelnie wypełnili oni całą trybunę za bramką. Kibice głośno śpiewali o małych piłkarzach, klaskali, bawili się, a w pewnym momencie odpalili race, nie zważając na wiek graczy. Chłopcy nie przestraszyli się jednak dymu, a gra w takich warunkach sprawiała im wielką frajdę.

Julian Nagelsmann i Thomas Mueller Nowe informacje ws. zwolnienia Nagelsmanna. Gwiazdor mógł odegrać kluczową rolę

Wszystko odbyło się w miłych, bezpiecznych warunkach. Nic przeciwko takiej formie kibicowania nie mieli również rodzice piłkarzy. Oni również dołączyli do żywiołowego dopingu. Filmik z tego niecodziennego wydarzenia początkowo został udostępniony w mediach społecznościowych przez trenera ekipy Salzburga Saschę Gasthubera. Później zaczęto go powielać i szybko stał się hitem internetu. Zdjęcie i wideo poniżej.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Jak do tego doszło? Mecz z udziałem dzieci rozegrano podczas przerwy spotkania pierwszej drużyny Austrii Salzburg z USV Lamprechthausen. Kibice Austrii zachowali się bardzo ładnie, bo zamiast wykorzystać ją w inny sposób, postanowili zrobić ukłon w stronę młodzików i pozostać na trybunach. "Dzieci i rodzice promienieli radością i entuzjazmem" - napisał po meczu ich trener Sascha Gasthuber.

Italy Soccer Champions League Włosi ujawniają plan Zielińskiego. Wiadomo, gdzie trafi, jeśli odejdzie z Napoli

Więcej o: