FIFA mówi Niemcom "nie". Żadnych tęczowych opasek. "Nosimy w naszych sercach"

Kapitanka kobiecej reprezentacji Niemiec podczas zbliżających się mistrzostw świata nie będzie mogła wychodzić na boisko w tęczowej opasce. Taką decyzję podjęła FIFA, która odrzuciła wniosek niemieckiej federacji o zgodę. - Zawsze nosimy tęczowe opaski w naszych sercach - oceniła trenerka drużyny narodowej.

Spór o tęczowe opaski był dość głośnym tematem medialnym szczególnie przed mistrzostwami świata w Katarze. Wówczas kilku kapitanów, m.in. Anglik Harry Kane, podjęło decyzję o noszeniu tęczowej opaski podczas mundialu w ramach promocji fundacji One Love.

Zobacz wideo Morawiecki sprzeciwia się decyzji MKOl-u: Co to jest za podejście do tematu?!

Reprezentacja Niemiec bez zgody na tęczowe opaski. FIFA zadecydowała

Teraz temat tęczowych opasek powrócił z okazji zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, które odbędą się w dniach 20 lipca - 20 sierpnia tego roku w Australii i Nowej Zelandii. Organizatorzy kategorycznie zabronili używania opasek w tych barwach zespołom uczestniczącym. Kapitanki drużyn będą miały wychodzić w uniwersalnych opaskach z logo FIFA.

Patryk Sochacki Nie żyje Patryk Sochacki. Klub poinformował o śmierci 29-letniego bramkarza

Po tej decyzji niemiecka federacja zdecydowała się na złożenie wniosku o zgodę na używanie tęczowych barw przez kapitankę drużyny. Wniosek został jednak odrzucony, a kapitan reprezentacji Alexandra Poop będzie wychodziła na boisko w uniwersalnych barwach. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

- Ustaliliśmy, że nosimy opaskę FIFA, gdy istnieje taki surowy wymóg FIFA. Ale również dlatego, że Australia i Nowa Zelandia są krajami przyjaznymi społeczności LGBTQ+. Znak poparcia nie jest więc tak bardzo konieczny, jak zimą w Katarze - przyznał jeden z przedstawicieli niemieckiej federacji.

Do sprawy odniosła się także selekcjonerka niemieckiej kadry - Martina Voss-Tecklenburg. - Zawsze nosimy tęczową opaskę w naszych sercach. Prowadzimy dialog z innymi narodami, aby znaleźć wspólne rozwiązania dotyczące tego, w jaki sposób można przekazać pewne przesłania - przyznała cytowana przez "Bild".

Cristiano Ronaldo Jr. naśladuje swojego ojca. Cristiano Ronaldo zdradził, o co się wścieka na syna. "Chcę, by był najlepszy"

Więcej o: