Nie żyje Patryk Sochacki. Klub poinformował o śmierci 29-letniego bramkarza

Nie żyje były bramkarz Ruchu Zdzieszowice Patryk Sochacki. Miał tylko 29 lat. W ostatnich latach zmagał się z chorobą nowotworową. "Dziękujemy Ci Patryk za te wszystkie lata wspaniałej gry w naszych barwach i za to jakim byłeś człowiekiem" - przekazał pogrążony w żałobie klub w mediach społecznościowych.

Patryk Sochacki rozpoczynał karierę piłkarską w klubach z rodzinnego Kędzierzyna-Koźla. Szybko, bo w wieku 19 lat trafił do Ruchu Zdzieszowice. Reprezentował jego barwy od 2013 roku przez blisko dekadę. W sezonie 2013/14 występował z nim w rozgrywkach drugiej ligi. Szansę na pokazanie się szerszej publiczności dostał jednak w sezonie 2017/18, kiedy Ruch doszedł do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie poległ w starciu z Legią Warszawa 0:4.

Zobacz wideo Szymon Kołecki typuje starcie Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim. "Szanse 65 proc. do 35"

Nie żyje Patryk Sochacki. Były bramkarz Ruchu Zdzieszowice w lipcu skończyłby 30 lat

Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u Sochackiego nowotwór, z którym walczył do ostatniego dnia. We wtorek Ruch Zdzieszowice niestety poinformował o śmierci legendy klubu za pośrednictwem swojego Facebooka. Sochacki skończyłby w lipcu 30 lat.

"Do zdzieszowickiej społeczności kibicowskiej dotarła bardzo smutna informacja. Wieloletnia ostoja bramki Ruchu, Patryk Sochacki, zmarł w wyniku choroby, z jaką się zmagał. Popularny 'Socha' był ulubieńcem publiczności. Zawsze skromny z niegasnącym uśmiechem na buzi i nawet jak popełnił gafę, kibice szybko puszczali mu to płazem. Dziękujemy ci Patryk za te wszystkie lata wspaniałej gry w naszych barwach i za to jakim byłeś człowiekiem" - zakomunikowano.

Zobacz wideo Szymon Kołecki typuje starcie dwóch mistrzów KSW. Kto wygra: Ziółkowski czy Paransse?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kondolencje złożyła również Stal Brzeg. "Cała społeczność klubu BTP Stal Brzeg składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie, najbliższym i znajomym zmarłego Patryka Sochackiego, bramkarza Ruchu Zdzieszowice. Patryk jako bramkarz 'Zdzichów' przez kilka lat rywalizował z naszą drużyną na boiskach III ligi. Prywatnie był kolegą kilku zawodników naszego zespołu. Spoczywaj w pokoju" - przekazano.

Kłopoty, kłopoty Tottenhamu. Nie tylko Conte opuści klub. Kłopoty, kłopoty Tottenhamu. Nie tylko Conte opuści klub. "30 miesięcy zawieszenia"

Ruch Zdzieszowice to klub, który na co dzień występuje w rozgrywkach IV ligi opolskiej. Po 18 rozegranych kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Tyle samo ma aktualny lider LZS Starowice Dolne.

Więcej o: