Rosja chce wykiwać Europę. Mogą opuścić UEFA. Podali datę

Po 5 kwietnia mamy poznać szczegóły w kwestii ewentualnego odejścia Rosji z UEFA i przejścia do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC). Wtedy odbędzie się kongres UEFA, na którym pojawi się rosyjska delegacja. - Bierzemy taki scenariusz pod uwagę - przyznał prezes tamtejszego związku Aleksander Diukow.

Od czasu agresji Rosji na Ukrainę drużyny z kraju agresora są wykluczone z rozgrywek FIFA i UEFA. To sprawiło, że Rosjanie rozważają przeniesienie się z UEFA do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC). W tym celu działacze rosyjskiej piłki udali się na początku lutego na zjazd Komitetu Wykonawczego AFC w Bahrajnie jako obserwatorzy. W jego trakcie rozmawiali z przedstawicielami federacji krajowych i prosili o opinię na temat dołączenia Rosji do AFC.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

1XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 MKOl daje zielone światło Rosjanom. Jest reakcja PKOl. Jaśniej się nie da

Celem Rosjan jest gra w eliminacjach do mundialu w 2026 roku

Na początku roku media obiegła informacja, że UEFA wraz z rosyjskim związkiem powołały grupę roboczą, która miała zająć się kwestią powrotu Rosjan do europejskiego futbolu. "Normalnie ten karykaturalny zwrot nie niesie ze sobą żadnego znaczenia, ale teraz jest nieco inaczej. To nie jest zebranie weteranów, ale grupa menedżerów, którzy teoretycznie są w stanie opracować odpowiedni plan, w którym nie zakłada się przeniesienia do Azji, ale powrót do Europy" - donosił portal Sports.ru.

Nowe światło na całą sprawę rzucił prezes Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej Aleksander Diukow. - Istnieje szansa, że przejdziemy do AFC. Bierzemy taki scenariusz pod uwagę. Więcej szczegółów będziemy mieć po Kongresie UEFA, który odbędzie się 5 kwietnia w Lizbonie - powiedział cytowany przez Sports.ru.

- Najważniejszą kwestią jest wzięcie udziału w eliminacjach do mistrzostw świata w 2026 r. - podkreślił. Dodał, że w tym lub przyszłym roku Rosja ma zamiar zorganizować towarzyskie spotkanie z reprezentacją Chin.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wimbledon. Księżna Kate gratuluje występu finaliście Nickowi Kyrgiosowi Wimbledon narzędziem propagandy. Putin zaciera ręce. Wszystko przez księżną Kate

W ostatni czwartek reprezentacja Rosji, po 16 miesiącach od wykluczenia z międzynarodowej sceny, zagrała pierwszy mecz z drużyną spoza dawnego Związku Radzieckiego. Zremisowała 1:1 z Iranem. Kilka dni później Rosjanie wygrali 2:0 z Irakiem.

Więcej o: