Polska znów może zorganizować ME w piłce nożnej. UEFA potwierdza

UEFA oficjalnie poinformowała, że Polska, Szwajcaria, Francja i wspólnie Dania, Finlandia, Szwecja i Norwegia ubiegają się o organizację piłkarskich mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku. Gospodarz turnieju zostanie ogłoszony 4 kwietnia.

Reprezentacja Polski kobiet jeszcze nigdy w swojej historii nie wystąpiła na wielkiej imprezy. Zabrakło jej na mistrzostwach świata rozgrywanych od 1991 roku, mistrzostwach Europy (od 1984 roku) oraz igrzyskach olimpijskich (1996).

Zobacz wideo Fernando Santos poznaje reprezentację. Zaczął od sztormu

Niespodzianka dla Roberta Lewandowskiego Zaskoczony Lewandowski nie mógł ukryć emocji. Wyjątkowa niespodzianka [WIDEO]

Polska znów może zorganizować ME w piłce nożnej. UEFA potwierdza

Teraz Polska wreszcie ma sporą szansę zadebiutować na wielkiej imprezie - mistrzostwach Europy 2025. Już w październiku ubiegłego roku Polska złożyła wniosek do europejskiej federacji. Wtedy oprócz naszego kraju zrobiły to: Francja, Szwajcaria, a także połączona propozycja Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

We wtorek UEFA potwierdziła na swojej oficjalnej stronie, że właśnie te kraje ubiegają się o organizację EURO. Wcześniej starały się również Liechtenstein i Ukraina, ale teraz nie ma już ich propozycji. 

Pierwotnie wybór gospodarza miał nastąpić na początku tego roku, ale ostatecznie zostanie dokonany 4 kwietnia w Lizbonie. Wtedy zaplanowane są tam bowiem obrady Komitetu Wykonawczego UEFA.

Element promocji kandydatury i kobiecego futbolu w Polsce można było zobaczyć na meczu Polska - Albania (1:0) w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024. Polscy zawodnicy na rozgrzewkę wybiegli w strojach, na których widniały nazwiska reprezentantek Polski. Robert Lewandowski miał na stroju nazwisko napastniczki Ewy Pajor, a Wojciech Szczęsny bramkarki Kingi Szemik.

HKonferencja prasowa przed meczem eliminacji do Euro 2024 Polska - Czechy Lewandowski odsłonił kulisy. Oto, co powiedział Santos w przerwie meczu z Czechami

W kobiecych mistrzostwach Europy 2025 weźmie udział 16 zespołów, które rozegrają w sumie 31 spotkań (24 mecze grupowe, cztery ćwierćfinały, dwa półfinały oraz finał). Tytułu mistrzowskiego będą bronić Angielki, które w zeszłorocznym finale wygrały 2:1 z Niemkami (po dogrywce).

Więcej o: