Dentysta przebił Haalanda, Ronaldo i całą resztę gwiazd. Co za wyczyn. Niebotyczny rekord

W miniony weekend Eddie Simon został najlepszym napastnikiem w historii angielskiej piłki, strzelając czwartego hat-tricka z rzędu. Zawodnik Walton & Hersham, czyli zespołu z ósmej ligi angielskiej, dokonał czegoś, co nie udało się żadnemu piłkarzowi Premier League. Jego osiągnięcie sprawiło, że jest porównywany do samego Erlinga Haalanda.

Obecnie największą gwiazdą Premier League jest Erling Haaland. Norweg otwiera klasyfikację strzelców z dorobkiem 28 strzelonych goli, a dodatkowo popisał się pięcioma asystami. We wszystkich rozgrywkach zanotował łącznie sześć hat-tricków, co dodatkowo podkreśla jego klasę. Choć statystyki napastnika Manchesteru City zachwycają, ostatnio na ustach angielskich kibiców jest inny zawodnik.

Zobacz wideo Robert Lewandowski tłumaczy się ze straty, po której mogliśmy stracić gola

Wielkie osiągnięcie najlepszego piłkarza wśród dentystów. "Nie wiedziałem, że to rekord Anglii"

Jest nim Eddie Simon, występujący w barwach Walton & Hersham w Isthmian League South Central Division. Dokładniej jest to 1. Dywizja nieligowa, czyli inaczej ósma liga angielska. Napastnik w ostatnim czasie prezentuje bardzo dobrą dyspozycję, co potwierdził w sobotnim spotkaniu z Uxbridge, wygranym 3:1. Simon był autorem wszystkich trzech bramek zespołu, co było jego czwartym hat-trickiem z rzędu. Został tym samym pierwszym piłkarzem w historii ośmiu czołowych dywizji w Anglii, który tego dokonał. 

 

O osiągnięciu historycznego wyniku Simon dowiedział się dopiero po meczu. - Nawet nie wiedziałem, że to rekord Anglii. Dowiedziałem się o tym po trzecim golu. Poprzednie miesiące były dla mnie bardzo dobre, zwłaszcza ostatni, kiedy zdobyłem cztery hat-tricki z rzędu. Naprawdę nie można było marzyć o czymś takim - stwierdził w rozmowie ze Sky Sports News. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Simon na co dzień jest... dentystą. Obecnie jest pracownikiem gabinetu w zachodnim Londynie, a w przyszłości marzy o prowadzeniu własnej działalności. Aktywność zawodową z powodzeniem łączy z dobrymi występami na murawie, ale jak stwierdził "zdobycie hat-tricka jest zdecydowanie trudniejsze".

"Oczywiście gramy na innym poziomie, ale nasze osiągnięcia są podobne"

Teraz musi stawić czoła wzrostowi popularności, a brytyjskie media nazwały go "najskuteczniejszym napastnikiem w Anglii". Ostatni wyczyn Simona sprawił, że jest on porównywany do Haalanda. - Jestem naprawdę dumny. Oczywiście gramy na innym poziomie, ale nasze osiągnięcia są podobne i dobrze jest być porównywanym do takiego zawodnika - zaznaczył.

W przeciwieństwie do Haalanda najlepszy piłkarz wśród dentystów nie może jednak zachować piłek, którymi strzelał hat-tricki. - Jeśli wezmę wszystkie piłki meczowe do domu, koledzy powiedzieli, że będą musieli zamówić nową partię - zażartował. - Niestety na poziomie, na którym gramy, tak naprawdę tego nie robimy - zakończył Simon.

Więcej o: