Polacy o krok od awansu na Euro U-19. Wielki mecz Urbańskiego

Reprezentacja Polski do lat 19 jest o krok od awansu na mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu na Malcie. Kadra prowadzona przez Marcina Brosza wygrała 3:0 z Łotwą, a najlepszym zawodnikiem był Kacper Urbański, który skończył mecz z dwoma golami i asystą. Decydujący mecz z Serbami odbędzie się we wtorek 28 marca.

Reprezentacja Polski rywalizuje w marcowym turnieju Elite Round, który jest jednocześnie kwalifikacjami do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Ten odbędzie się od 3 do 16 lipca na Malcie, a na ME awansują tylko zwycięzcy z siedmiu grup eliminacyjnych. Kadra prowadzona przez Marcina Brosza trafiła do grupy 6, w której rywalizuje z Izraelem, Łotwą i Serbią. Pierwszy mecz z Izraelem zakończył się remisem 1:1, a jedynego gola dla naszej kadry strzelił Filip Koperski.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Spokojna wygrana kadry U-19. Wielki mecz Kacpra Urbańskiego

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Łotwa skupiała się głównie na grze w defensywie i przeszkadzaniu Polakom, a podopieczni Marcina Brosza tworzyli sobie sytuacje, natomiast brakowało im odpowiedniej finalizacji. W drugiej części Polacy w końcu zaczęli strzelać. Kadra atakowała prawą stroną boiska, a Tomasz Pieńko znalazł podaniem Kacpra Urbańskiego. Pomocnik Bolonii zszedł na lewą nogę i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Na kolejnego gola reprezentacji Polski trzeba było czekać do 78. minuty.

Znów w głównych rolach znaleźli się Tomasz Pieńko i Kacper Urbański. Tym razem Urbański zagrał długą piłkę ze środka pola do wybiegającego Pieńki. Zawodnik Zagłębia Lubin najpierw wygrał walkę o pozycję z obrońcą, a potem sprytnie przelobował łotewskiego bramkarza i podwyższył prowadzenie. Końcowy wynik ustalił Kacper Urbański w 86. minucie. Polacy znów wykorzystali brak krycia przy linii pola karnego, a Jakub Lewicki zostawił piłkę Urbańskiemu. Jego sprytny strzał dał kadrze Marcina Brosza trzybramkową przewagę i przekonującą wygraną.

Ta wygrana sprawia, że Polacy są liderami grupy 6 z bilansem bramkowym 4:1 i czterema punktami po dwóch kolejkach. Swój mecz wygrał też Izrael, który rywalizował z Serbią (3:1). Decydujące spotkania odbędą się we wtorek 28 marca w Rącznej, gdzie Polacy zagrają o wszystko z Serbami, natomiast Izrael zmierzy się z Łotwą.

 
Więcej o: