Portugalczycy zachwyceni piłkarzem Lecha Poznań. "Jak mogliście go odesłać do Polski?"

- Jak mogliście odesłać go do Polski? To kryminał - napisał jeden z kibiców reprezentacji Portugalii po kolejnym bardzo dobrym występie Afonso Sousy w reprezentacji młodzieżowej. Zawodnik Lecha znów zachwycił, strzelając bramkę dla swojej drużyny.

Przygoda Afonso Sousy w Lechu Poznań nadal jest wielką sinusoidą. Portugalczyk w pierwszej części sezonu częściej siedział na ławce, niż grał w pierwszym składzie, lecz z czasem jego pozycja wyraźnie się poprawiła.

Zobacz wideo Lewandowski po porażce: Ciężko po dwóch takich ciosach wrócić na właściwe tory

Kluczowa postać w drużynie van den Broma

Obecnie 22-letni Portugalczyk jest już jedną z kluczowych postaci w zespole Johna van den Broma. Pokazał to m.in. dwumecz ze szwedzkim Djurgarden, w którym środkowy pomocnik miał duży wpływ na grę swojej drużyny. 

Choć za domowe spotkanie w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy Sousa nie zebrał bardzo wysokich not, w rewanżu jego gra przyniosła mistrzom Polski wiele dobrego. Utalentowany zawodnik wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony w pojedynkach jeden na jeden, m.in. doprowadzając do wyrzucenia z boiska jednego z obrońców rywali.

Dziennikarz grzmi o Bieliku. Dziennikarz grzmi o Bieliku. "Przecież to jest przepaść"

Portugalscy kibice oczarowani Sousą. "Jak mogliście odesłać go do Polski?"

W trakcie trwającej przerwy reprezentacyjnej 22-letni zawodnik miał ponownie okazję sprawdzić się w młodzieżowej kadrze Portugalii. W towarzyskim meczu z Rumunią zawodnik Lecha Poznań wyszedł na boisko w pierwszym składzie, dając swojemu zespołowi dużo radości i strzelając jednego z goli dających zwycięstwo 2:0.

Już w trakcie spotkania kibice reprezentacji Portugalii byli wyjątkowo zgodni. Według nich, wychowanek FC Porto nie powinien grać w Polsce, a w zdecydowanie silniejszym klubie. Niektórzy nawet uważają, że 22-latek nigdy nie powinien opuścić zespołu FC Porto, którego byłby podstawowym zawodnikiem.

- Jak mogliście odesłać go do Polski? To kryminał - napisał jeden z fanów.

Istotną kwestią jest fakt, że pomocnik Lecha Poznań wyróżniał się przez 45 minut, które spędził na boisku, na tle graczy zdecydowanie wyżej notowanych. Razem z nim o sile portugalskiego zespołu stanowił m.in. Pedro Neto, który od sezonu 2019/2020 jest zawodnikiem angielskiego Wolverhampton i z powodzeniem gra w Premier League.

Fernando Santos, Adrian Mierzejewski Nazwał Santosa "leśnym dziadkiem". Były reprezentant Polski ma apel

Przypomnijmy, że już za niespełna trzy tygodnie przed zespołem "Kolejorza" kolejne bardzo ważne spotkanie. W 1/4 finału Ligi Konferencji Europy Lech Poznań zmierzy się na własnym stadionie z Fiorentiną.

Więcej o: