Kariera marzeń Polaka. Ogromny awans. Przejął klub w Anglii

Emil Kot został trenerem angielskiego Kingstonian FC występującego w siódmej lidze angielskiej. Dla Polaka to spory awans. Do niedawna prowadził Balham FC, zespół grający na dziewiątym szczeblu rozgrywkowym.

Emil Kot to młody, 33-letni, trener, który od siedmiu lat pracuje na Wyspach Brytyjskich. W tym czasie dwukrotnie udało mu się awansować do ligi wyżej. Fachu nabywał jednak jeszcze w Polsce m.in. w Marcovii Marki i Polonii Warszawa. Niedawno był także szefem skautingu młodzieżowego w Wiśle Płock.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Piotr Zieliński po meczu z Czechami Zieliński usłyszał pytanie od dziennikarza. Zirytowany wypalił: "Zapytajcie trenera"

Polski trener rozkwita w Anglii. Emil Kot naszą nadzieją?

Pracę w Anglii rozpoczął od londyńskiej Victorii, która jest zespołem tworzonym przez brytyjską Polonię. Kot doprowadził zespół do dwóch awansów z rzędu - z 13. do 11. ligi angielskiej. Później przeniósł się do grającego na dziesiątym szczeblu rozgrywek - Bedfont & Feltham FC. Po sezonie trafił do Balham FC, z którym pracował przez dwa i pół roku. 23 marca zdecydował się na rozstanie z klubem. "Krok po kroku. Siedem lat na Wyspach, sześć poziomów rozgrywek, dwa awanse, dwa tytuły. Wiele wspaniałych doświadczeń na różnych poziomach i od otaczających mnie ludzi. Czas na kolejny krok w mojej trenerskiej karierze" - napisał.

 

Dramatyczny występ Polaków. Nie brakuje Dramatyczny występ Polaków. Nie brakuje "jedynek". Ale są i plusy [OCENY]

Dzień później 33-letni szkoleniowiec poinformował o objęciu nowej drużyny. To występujące w siódmej lidze angielskiej Kingstonian FC. Dla polskiego trenera oznacza to spory awans. Wcześniej pracował przecież na dziewiątym szczeblu rozgrywek. - Cieszę się, że mogę wprowadzić Emila do naszego zespołu zarządzającego. Przeszedł trudny proces rekrutacji bez problemów. Jestem pewien, że pomoże nam zapewnić rzeczywisty rozwój w drużynie w dłuższej perspektywie - powiedział Simon Lane, menedżer Kingstonian.

Kingstonian Football Club to klub założony w 1885 roku. Obecnie zajmuje 18. miejsce w Isthmian League Premier Division

Kariera Emila Kota w Anglii:

  • 2016/17 - PFC Victoria Londyn (13. szczebel rozgrywkowy)
  • 2017/18 - PFC Victoria Londyn (12. szczebel)
  • 2018/19 - PFC Victoria Londyn (11. szczebel)
  • 2019/20 - Bedfont & Feltham FC (10. szczebel)
  • 2020/21 - Balham FC (9. szczebel)
  • 2021/22 - Balham FC (9. szczebel)
  • 2022/23 - Balham FC (9. szczebel) - do 23 marca 2023
  • 2022/23 - Kingstonian FC (7. szczebel) - od 24 marca 2023
Więcej o: