Czeski piłkarz zaskoczył ciekawostką o Lewandowskim. "Ludzie boją się go o to prosić"

Robert Lewandowski niewątpliwie jest gwiazdą światowego formatu, co wiąże się z wieloma obowiązkami marketingowymi. Występujący w Rakowie Częstochowa Tomas Petrasek zdradził kulisy pracy kapitana reprezentacji Polski, które przekazał mu fizjoterapeuta lidera Ekstraklasy.

Już dziś (piątek 24 marca) reprezentacja Polski rozegra pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Wyjazdowy mecz z Czechami będzie debiutem Fernando Santosa na posadzie selekcjonera naszej kadry. W wyjściowej jedenastce z pewnością ujrzymy Roberta Lewandowskiego, który po transferze do FC Barcelony stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Lewandowski pracuje nie tylko na boisku. "Podpisuje ich tak wiele"

Ogromna popularność jest związana z wielką odpowiedzialnością oraz wieloma zobowiązaniami medialnymi i marketingowymi. W ciągu ostatnich lat przekonał się o tym Robert Lewandowski, który obecnie jest najpopularniejszym polskim piłkarzem.

W zespole Rakowa Częstochowa fizjoterapeutą jest Wojciech Herman, który przez wiele lat pracował w reprezentacji Polski. Mężczyzna opowiedział piłkarzom lidera Ekstraklasy o wielkiej pracy, jaką Lewandowski wykonuje poza boiskiem. W wywiadzie dla czeskiego portalu "Irozhlas" jeden z zawodników Rakowa zdradził, że otrzymanie koszulki z autografem kapitana reprezentacji Polski jest nieosiągalne.

- Lewandowski naprawdę jest wielką gwiazdą. Mamy w klubie fizjoterapeutę, który przez wiele lat pracował w reprezentacji Polski. Za każdym razem, gdy wracał ze zgrupowania, pytaliśmy go o Lewandowskiego. Mówił, że podczas jednego zgrupowania ma wielką liczbę działań marketingowych. Kiedy ktoś prosił naszego fizjoterapeutę, żeby Robert podpisał koszulkę, to mówił, że to praktycznie niemożliwe. Podpisuje ich tak wiele, że ludzie boją się go o to prosić - mówił Tomas Petrasek.

Oprócz tego 31-letni Czech opowiedział o tym, jak z jego perspektywy Polacy podchodzą do swojego najbliższego rywala. Według obrońcy Rakowa piłkarze Santosa szanują reprezentację sąsiadów z Południa, jednak w piątkowym spotkaniu czują się faworytem.

- Polacy szanują reprezentację Czech. Wiedzą, że jesteśmy silni, ale nie boją się wziąć na siebie roli faworyta i potrafią poradzić sobie z dużą presją, którą wywierają ich mediach. Interesuje ich tylko zwycięstwo, ale jednocześnie mają do nas szacunek - stwierdził Petrasek.

Mecz Polska - Czechy zostanie rozegrany w piątek 24 marca o godzinie 20:45. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: