Oficjalnie: Polski diament podpisał kontrakt z Celtikiem

Robert Rachwał, reprezentant Polski do lat 16, podpisał profesjonalny kontrakt z Celtikiem. "Jestem dumny" - napisał w mediach społecznościowych. Tym samym może stać się kolejnym polskim piłkarzem, który zapisze się na kartach historii klubu z Glasgow.

Robert Rachwał to młodzieżowy reprezentant Polski, występujący w reprezentacji do lat 16. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Nie tak dawno temu trafił do akademii Celticu, gdzie pokazał się z dobrej strony. Z tego powodu klub zaoferował mu podpisanie profesjonalnego kontraktu, zwłaszcza że zaczęły się nim interesować inne zespoły.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

16-letni Robert Rachwał kolejnym Polakiem w Celticu. Podpisał profesjonalny kontrakt

W ostatni czwartek 23 marca 16-letni piłkarz (rocznik 2007) za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że związał się profesjonalną umową z zespołem z Glasgow. "Jestem dumny, że podpisałem profesjonalny kontrakt" - napisał.

 

Tym samym Rachwał już niedługo będzie mógł zostać kolejnym polskim piłkarzem, który wystąpi w barwach Celticu. W przeszłości grali tam Dariusz Wdowczyk, Dariusz Dziekanowski, Konrad Kaplera, Łukasz Załuska, Paweł Brożek, Maciej Żurawski, Patryk Klimala oraz Artur Boruc. Zwłaszcza ostatni z wymienionych zapisał się w pamięci miejscowych kibiców, na co miały wpływ nie tylko spektakularne interwencje i liczne sukcesy, ale także jego zaangażowanie dla klubu.

Rozłączy nas piłka. Ujawniamy kulisy nowych porządków Santosa Rozłączy nas piłka. Ujawniamy kulisy nowych porządków Santosa

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po 29. kolejkach ligi szkockiej Celtic ma w dorobku 82 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Nad drugimi Rangersami ma dziewięć punktów przewagi. Kolejny mecz rozegra w niedzielę 2 kwietnia, wtedy zmierzy się z Ross County.

Robert Lewandowski i Fernando Santos Tak powinien wyglądać skład reprezentacji Polski. Santos stawiał na niego najczęściej

Więcej o: