To nie żart. Tyle zarabia Ronaldinho w lidze Gerarda Pique. Kuriozalna kwota

Ronaldinho zadebiutował w rozgrywkach Kings League pod koniec lutego. Firma Business Insider postanowiła przyjrzeć się lepiej zarobkom Brazylijczyka w nowej organizacji. Portal El Futbolero opublikował raport, który informuje, że inkasuje on wyjątkowo niewielkie pieniądze za jeden mecz.

Kings League, czyli projekt Gerarda Pique, w którym rywalizują na boisku nie tylko piłkarze, ale również influencerzy, rozwija się świetnie. Do ligi dołącza coraz więcej gwiazd, a niedawno w drużynie FC Porcinos pojawił się jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Ronaldinho, bo o nim mowa, rozegrał już nawet pierwsze spotkanie w nowych barwach. Ostatnio do mediów wyciekły zarobki, jakie inkasuje za grę w nowopowstałej organizacji. 

Zobacz wideo Jak stoki przetrwały trudny sezon narciarski? "Inflacja zaważyła na przepustowości", "Koszty mocno wzrosły "

Tyle zarabia Ronaldinho w Kings League. Nie, to nie jest pomyłka

Jak ujawnił za pośrednictwem El Futbolero raport Business Insider, Ronaldinho pobiera za mecz w FC Porcinos zaledwie 70 euro. Źródło podaje, że nie jest to żaden błąd i kwota zawiera tylko jedno zero. Oczywiście, jest to tylko dodatek do wynagrodzenia, które firma Gerarda Pique Kosmos płaci Brazylijczykowi, ponieważ za grę w rozgrywkach dostaje ponoć on od 10 do 15 tysięcy euro.

Germany Soccer Bundesliga Sensacyjne informacje. Bayern sprzątnie Realowi trenera sprzed nosa. Byli dogadani

Debiut Ronaldinho w rozgrywkach był gigantycznym sukcesem. Transmisję na żywo oglądało 2 miliony widzów. Materiał z jego pierwszego meczu zamieścił na YouTube hiszpański influencer Ibai Llanos, który prowadzi zespół Brazylijczyka. Wideo zgromadziło już ponad 4 miliony wyświetleń.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kings League to rozgrywki piłkarskie, w których bierze udział 12 drużyn, składających się z 12 graczy. Mecze trwają 40 minut, a w wyjściowym składzie gra siedmiu piłkarzy (jest po pięciu rezerwowych). Rozgrywki cieszą się ogromną popularnością i mają również dość innowacyjne zasady. W projekt zaangażowali się m.in. Iker Casillas, czy Sergio Aguero. Mecze transmitowane są na platformie Twitch.

Rozłączy nas piłka. Ujawniamy kulisy nowych porządków Santosa Rozłączy nas piłka. Ujawniamy kulisy nowych porządków Santosa

Ronaldinho zakończył karierę piłkarską w 2015 roku. Jest uznawany przez wielu za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. W przeszłości występował m.in. w PSG, AC Milanie i FC Barcelonie, z którą święcił największe triumfy. W 2005 roku został wybrany najlepszym piłkarzem na świecie, odbierając Złotą Piłkę.

Więcej o: