To nie żart. Tyle zarabia Ronaldinho w lidze Gerarda Pique. Kuriozalna kwota

Ronaldinho zadebiutował w rozgrywkach Kings League pod koniec lutego. Firma Business Insider postanowiła przyjrzeć się lepiej zarobkom Brazylijczyka w nowej organizacji. Portal El Futbolero opublikował raport, który informuje, że inkasuje on wyjątkowo niewielkie pieniądze za jeden mecz.

Kings League, czyli projekt Gerarda Pique, w którym rywalizują na boisku nie tylko piłkarze, ale również influencerzy, rozwija się świetnie. Do ligi dołącza coraz więcej gwiazd, a niedawno w drużynie FC Porcinos pojawił się jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Ronaldinho, bo o nim mowa, rozegrał już nawet pierwsze spotkanie w nowych barwach. Ostatnio do mediów wyciekły zarobki, jakie inkasuje za grę w nowopowstałej organizacji. 

Zobacz wideo Jak stoki przetrwały trudny sezon narciarski? "Inflacja zaważyła na przepustowości", "Koszty mocno wzrosły "

Tyle zarabia Ronaldinho w Kings League. Nie, to nie jest pomyłka

Jak ujawnił za pośrednictwem El Futbolero raport Business Insider, Ronaldinho pobiera za mecz w FC Porcinos zaledwie 70 euro. Źródło podaje, że nie jest to żaden błąd i kwota zawiera tylko jedno zero. Oczywiście, jest to tylko dodatek do wynagrodzenia, które firma Gerarda Pique Kosmos płaci Brazylijczykowi, ponieważ za grę w rozgrywkach dostaje ponoć on od 10 do 15 tysięcy euro.

Debiut Ronaldinho w rozgrywkach był gigantycznym sukcesem. Transmisję na żywo oglądało 2 miliony widzów. Materiał z jego pierwszego meczu zamieścił na YouTube hiszpański influencer Ibai Llanos, który prowadzi zespół Brazylijczyka. Wideo zgromadziło już ponad 4 miliony wyświetleń.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kings League to rozgrywki piłkarskie, w których bierze udział 12 drużyn, składających się z 12 graczy. Mecze trwają 40 minut, a w wyjściowym składzie gra siedmiu piłkarzy (jest po pięciu rezerwowych). Rozgrywki cieszą się ogromną popularnością i mają również dość innowacyjne zasady. W projekt zaangażowali się m.in. Iker Casillas, czy Sergio Aguero. Mecze transmitowane są na platformie Twitch.

Ronaldinho zakończył karierę piłkarską w 2015 roku. Jest uznawany przez wielu za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. W przeszłości występował m.in. w PSG, AC Milanie i FC Barcelonie, z którą święcił największe triumfy. W 2005 roku został wybrany najlepszym piłkarzem na świecie, odbierając Złotą Piłkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.