Nowy stadion w Polsce rośnie w oczach. Mowa o inwestycji za 208 mln

Odra Opole pod koniec przyszłego roku doczeka się nowego stadionu. Prace budowlane przebiegają prawidłowo, a obiekt nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. - Pomimo że wiele inwestycji w kraju i regionie ma spory przestój, to na budowie stadionu dochowujemy wszystkich terminów - przekonywała Klaudia Wiącek, menadżerka wykonawcy.

Początkiem ubiegłego roku rozpoczęła się budowa nowego stadionu w Opolu. Choć na początku mówiło się o rozbudowie obiektu, na którym Odra Opole grała od 1945 roku, w 2018 roku podjęto decyzję o wybudowaniu nowego stadionu. Koszt inwestycji ma wynieść łącznie 208 mln złotych brutto, a trybuny mają pomieścić 11,5 tys. kibiców. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Rośnie nowy stadion Odry Opole. "Zakończyliśmy pierwszy kluczowy etap inwestycji"

 - Robimy wielki krok, abyśmy mogli wrócić do czasów, gdy nasz klub występował w Ekstraklasie. A nie ma dobrego klubu bez dobrego zaplecza - powiedział końcem 2021 roku prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

Prace budowlane trwają i przebiegają zgodnie z harmonogramem prac, a nowy stadion nabiera kształtów. - Zakończyliśmy pierwszy kluczowy etap inwestycji, czyli konstrukcję żelbetonową. Wkrótce rozpoczną się prace związane z konstrukcją stalową. Obiekt jeszcze trochę urośnie, ale już widać jego podstawową bryłę - poinformował na konferencji prasowej Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego, który jest odpowiedzialny za przeprowadzenie inwestycji.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Pomimo że wiele inwestycji w kraju i regionie ma spory przestój, to na budowie stadionu dochowujemy wszystkich terminów. Na tę chwilę inwestycja zrealizowana jest w ok. 35 procentach - zapewniła z kolei Klaudia Wiącek, menadżerka wykonawcy, czyli firmy Mirbud. - W najbliższych miesiącach ruszy montaż zadaszenia stadionu oraz konstrukcji stalowej elewacji, na której w przyszłym roku pojawi się tzw. sukienka, czyli charakterystyczna membrana okalająca cały stadion - dodała.

gol Maksima Samorodova / radość Kazachstanu Nietypowy początek eliminacji EURO. Pierwszy gol padł 1200 km od Europy [WIDEO]

Budowa obiektu ma się zakończyć pod koniec 2024 roku. Choć Odra będzie miała wreszcie stadion na miarę ekstraklasy, obecna dyspozycja zespołu jest daleka od gry w najlepszej polskiej lidze. W poprzednim sezonie zespół z Opola zakończył rozgrywki 1. Ligi na piątej lokacie, a teraz musi walczyć o utrzymanie. Zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów i ma tylko punkt przewagi nad Sandecją Nowy Sącz, która znajduje się w strefie spadkowej.

Więcej o: