Barcelona kontratakuje. Kilkanaście pozwów. Laporta liczy na donosy kibiców

FC Barcelona przechodzi z defensywy do ofensywy. Władze katalońskiego klubu, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, rozpoczęły akcję pozywania dziennikarzy, którzy zajmują się "Caso Negreira".

Atmosfera wokół FC Barcelony coraz bardziej się zagęszcza. Choć "Blaugrana" jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa kraju, cały czas dużą rysą na jej wizerunku jest tocząca się "Caso Negreira", dotycząca opłacania przez klub wiceszefa komisji sędziowskiej. Pewni swojej niewinności działacze katalońskiego klubu, zgodnie z zapowiedziami i przewidywaniami, rozpoczęli właśnie ofensywę przeciwko dziennikarzom, zarzucającym zespołowi nieczystą grę.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Nawet czternaście pozwów na stronie

Zgodnie z informacjami podawanymi przez hiszpański "Sport", w ostatnich dniach wysłanych zostało pięć pozwów do dziennikarzy i redakcji zajmujących się "Caso Negreira". Jeszcze dziś światło dzienne mają ujrzeć kolejne cztery, a w ciągu najbliższych dni klubowi prawnicy mają pracować nad kolejną transzą pięciu pism sądowych.

Oznacza to, że już niedługo sądzić się z FC Barceloną będzie czternaście osób lub podmiotów, które według klubu negatywnie wpływają na wizerunek klubu, otwarcie pisząc o możliwości wpływania przez "Blaugranę" na wyniki rywalizacji.

Euro 2012 Absolutny hit na pożegnanie Błaszczykowskiego. Polska ma zagrać z gigantem

Specjalny adres mailowy

Na tym jednak nie koniec działań Joana Laporty i jego współpracowników. Władze FC Barcelony zdecydowały się bowiem poprosić swoich kibiców o pomoc w wyłapywaniu nieprzychylnych dla klubu tekstów medialnych w celu zebrania listy dziennikarzy i redakcji, którzy zasłużyli na pozwy.

W tym celu fani Katalończyków mają wysyłać na specjalnie stworzoną skrzynkę mailową linki do tekstów, które się im nie spodobają. Wówczas władze klubu zweryfikują swoiste "podanie" i zdecydują się, czy przekazać sprawę swoim prawnikom.

Eliminacje Euro 2024. O której godzinie mecz Polska - Czechy? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO] Eliminacje Euro 2024. O której godzinie mecz Polska - Czechy? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Zaraz po przerwie reprezentacyjnej, piłkarzy FC Barcelony czeka duże wyzwanie. Po rozgrzewkowym spotkaniu ligowym z Elche, podopieczni Xaviego ponownie zmierzą się z Realem Madryt, tym razem w Pucharze Króla, ponownie przed własną publicznością.

Więcej o: