Młody talent Feyenoordu ze zdiagnozowanym rakiem jądra. "Wszystko szło dobrze"

Zaledwie 14-letni piłkarz Feyenoordu Mik Akkermans musi przerwać swoją drogę do wielkiej kariery, by pokonać raka.

Niestety choroby cywilizacyjne dotykają też znacznie młodszych. Jednym z nich jest holenderski piłkarz Mik Akkermans, który na swoim Instagramie poinformował o problemach zdrowotnych. Zaledwie 14-letni zawodnik przyznał, że musiał zmierzyć się z rakiem jądra, który teraz zmusza go do przejścia kilkutygodniowej chemioterapii.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Operacja się udała

Choć Akkermans przez większość czasu był jednym z podstawowych zawodników juniorskiego zespołu Feyenoordu, w ostatnim czasie brakowało go w składzie zespołu. Dziś już wiemy, jaki był tego powód. Choroba przyszła do niego zupełnie niespodziewanie, ale została wykryta względnie szybko i powrót na boisko nie powinien zająć mu zbyt wiele czasu.

- Był moment, w którym wszystko szło dobrze, ale nie czułem się najlepiej. Nagle dowiedziałem się, że jestem chory. Okazało się, że to rak jądra. Od tego czasu przeszedłem już operację i dokładnie sprawdzono, że nie mam żadnych przerzutów. Czeka mnie jednak jeszcze sześć tygodni chemioterapii, która prawdopodobnie zakończy leczenie. To dla mnie bardzo trudny okres, ale z całym wsparciem Feyenoordu, mojego byłego klubu, przyjaciół i rodziny wyjdę z tego silniejszy. Jestem tego pewien. Do zobaczenia wkrótce - napisał na InstaStories młody piłkarz.

Ważą się losy ćwierćfinału Lecha w LKE w otwartej telewizji. Komplikacje Ważą się losy ćwierćfinału Lecha w LKE w otwartej telewizji. Komplikacje

Rak jądra to nie wyrok

Rak jądra nie jest chorobą bardzo rzadką. W ostatnich latach zmierzyło się z nią co najmniej kilku sportowców, w tym włoski mistrz kolarstwa Ivan Basso. Na szczęście, przy odpowiednio szybkim wykryciu problemu, leczenie nie trwa długo i nie utrudnia dalszego życia i uprawiania sportu.

Prawdopodobnie tak samo zakończy się to w przypadku Akkermansa, który być może jeszcze w tym sezonie wróci przynajmniej do lekkich treningów. Dzięki temu jego kariera wydaje się nie być zagrożona.

Sensacyjna decyzja. Wicemistrz świata zakończył karierę w wieku 31 lat Sensacyjna decyzja. Wicemistrz świata zakończył karierę w wieku 31 lat

Więcej o: