Ronaldo szokuje ws. arabskiej ligi. "Czwarta albo piąta na świecie"

Cristiano Ronaldo bardzo ciepło wypowiedział się o lidze saudyjskiej, w której gra od kilku tygodni. - Za pięć-sześć lat może być czwarta albo piąta na świecie - stwierdził Portugalczyk.

Dziewięć bramek w 10 występach - to statystyki Cristiano Ronaldo w Al-Nassr. Portugalczyk, który po mundialu przeniósł się do Arabii Saudyjskiej, strzela gole w kolejnej lidze, ale ostatnio nie miał najlepszej passy. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

W sobotę Ronaldo strzelił gola w meczu ligowym, jednak wcześniej zaliczył trzy spotkania bez zdobyczy bramkowej. Co więcej, Portugalczyk był bardzo niezadowolony, kiedy został zdjęty w niedawnym meczu pucharowym.

Media na całym świecie komentowały formę i zachowanie Ronaldo, a on odniósł się do poziomu ligi saudyjskiej w trakcie konferencji prasowej na zgrupowaniu reprezentacji Portugalii. Gwiazdor zaskoczył swoją opinią i spojrzeniem na przyszłość rozgrywek.

Simon Billy Niewiarygodne! Padł kosmiczny rekord prędkości. Na nartach jak w F1 [WIDEO]

- Czuję się tam bardzo dobrze. Gdyby było inaczej, nie zdecydowałbym się na ten krok. Gram w bardzo wymagającej lidze. Nie będę kłamał, daleko jej do Premier League, ale jest wymagająca - powiedział Ronaldo.

"Liga saudyjska może być czwarta albo piąta na świecie"

- Zaskoczyło mnie to. Liga jest dobrze zbalansowana, grają w niej naprawdę dobre drużyny. Saudyjscy zawodnicy prezentują niezły poziom, a obcokrajowcy dodają jakości. Jeśli będą podążać obraną ścieżką, za pięć-sześć lat liga saudyjska może być czwarta albo piąta na świecie. Jestem szczęśliwy i gotowy do ostrej rywalizacji - dodał.

Ronaldo przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Portugalii, która w trakcie marcowej przerwy zagra z Liechtensteinem oraz Luksemburgiem w pierwszych meczach eliminacji Euro 2024. Doświadczony napastnik pozostał w kadrze, mimo że po mundialu spekulowano o tym, że może zrezygnować z gry w reprezentacji.

Argentyna po zwycięstwie w finale mistrzostw świata Wynajął czarownicę, by pojechać na mundial. Rzuciła urok na jego konkurenta

- Jestem tu, bo tego chcę i chciał tego też trener. Po rozmowie z nim od razu wiedziałem, że mu się przydam, że będę potrzebny tej drużynie. Wciąż mogę jej wiele dać. Nigdy nie rozważałem rezygnacji, zawsze jestem gotowy do gry dla mojego kraju - stwierdził Ronaldo.

Więcej o: