Grób Sinisy Mihajlovicia może zostać przeniesiony. "Wyjątkowe miejsce"

- Dotknięty ciężką chorobą stał się wzorem dla wszystkich w ostatnich latach - powiedziały rzymskie władze o Sinisy Mihajloviciu. Okazuje się, że były piłkarz i trener, który zmarł pod koniec zeszłego roku, może zostać przeniesiony na inny cmentarz. Trafiłby tam, gdzie pochowano najbardziej zasłużonych obywateli Rzymu.

Sinisa Mihajlović to legenda włoskiej Serie A i reprezentacji Jugosławii. W trakcie piłkarskiej kariery charyzmatyczny serbski obrońca, dysponujący potężnym uderzeniem lewą nogą reprezentował barwy m.in. AS Romy, Sampdorii Genua, Lazio i Interu Mediolan. Później został trenerem, a ostatnim klubem, jaki prowadził była Bologna. Serb zmarł 16 grudnia 2022 roku w wieku 53 lat. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Sinisa Mihajlovic zostanie przeniesiony na słynny cmentarz w Rzymie?

Szkoleniowiec został pochowany 20 grudnia na cmentarzu Piero Coretti w Rzymie. Okazuje się jednak, że nie będzie to jego ostateczne miejsce spoczynku. Serbska gazeta "Novosti" informuje, że ciało Sinisy Mihajlovicia zostanie przeniesione na słynny cmentarz Monumentale del Verano, co ma być hołdem oddanym uznanemu Serbowi. W podobny sposób zostanie potraktowany znany włoski aktor Maurizio Costanzo.

- Na prośbę rodzin dwóch wielkich mężów Komisja Zgromadzenia Stołecznego wyznaczyła im nowe miejsce na grób. Żony zmarłych Maurizio Costanzo i Sinisy Mihajlovicia wysłały w zeszłym tygodniu prośbę do burmistrza Gualtieri. Komisja zdecydowała, że obaj wielcy mężowie, jako zasłużeni obywatele Rzymu, powinni spocząć w tak wyjątkowym miejscu, pozostającym w zbiorowej pamięci Rzymian i Włochów - czytamy w "Novosti".

APTOPIX Germany Soccer Champions League Były reprezentant Niemiec uderza w PSG i Messiego. "Bezradny i sfrustrowany"

Rzymskie władze uznały, że obaj za życia wystarczająco zapracowali na szacunek i z tego powodu należą im się specjalne kwatery. Obaj mężczyźni spotkali się razem w tym samym szpitalu, w którym spędzili swoje ostatnie godziny.

- Były trener i zawodnik był niezwykle przywiązany do Rzymu, zwłaszcza długą działalnością w Lazio, a dotknięty ciężką chorobą stał się wzorem dla wszystkich w ostatnich latach, dzięki swojej wielkiej odwadze i wytrwałości - oznajmiły władze stolicy Włoch.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Monumentalny cmentarz Verano był budowany w latach 1809-1812 i przetrwał bombardowanie z 19 lipca 1943 r. Obiekt znajduje się wokół bazyliki San Lorenzo i jest uważany za prawdziwe muzeum pod gołym niebem, pełne dzieł sztuki. Pochowane są tam najwybitniejsze osobistości w tym włoscy rzeźbiarze, malarze czy poeci.

Sławomir Peszko Sławomir Peszko wystąpi w programie uwielbianym przez Polaków. "Widzimy się wieczorem"

Więcej o: