Absurdalny apel. Kibice nie mogą skakać na meczu kadry... bo zawali się trybuna

Nie tylko Polacy ze Stadionem Narodowym, ale także Duńczycy z Parken mają swoje problemy. Na jednej z trybun są problemy z obciążeniami, które sprawiają, że wystosowano oficjalną prośbę do kibiców, żeby ci nie podskakiwali podczas meczu, bo w innym przypadku może dojść nawet do zawalenia.

Na mogącym pomieścić 38 tysięcy kibiców Parken swoje spotkania rozrywa regularnie FC Kopenhaga oraz reprezentacja Danii. Aktualny obiekt powstał w 1992 roku, ale nie przechodził w ostatnich 30 latach większych modernizacji związanych z konstrukcją i limitem obciążenia. W tym czasie gościł wiele koncertów, czy finał Pucharu UEFA z 2000 roku, a w 2021 roku odbywały się na nim mecze Euro 2020. Jednym z nich był pamiętny mecz Dania - Finlandia, podczas którego nastąpiło zatrzymanie akcji serca u Christiana Eriksena. Wtedy mecz przerwano na kilkanaście minut, a po wznowieniu Duńczycy przegrali 0:1. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy

Na Parken jest bezpiecznie, ale kibicować trzeba bez skakania, bo może zawalić się trybuna

To właśnie spotkaniem z Finlandią na Parken Dania rozpocznie eliminacje do Euro 2024. W czwartek zmierzą się z Finami na stadionie, który ma być wypełniony do ostatniego miejsca. Z tego powodu duńska federacja apeluje do kibiców o nieskakanie na trybunach, co ma związek z usterką jednej z trybun.

Mianowicie po badaniach technicznych przeprowadzonych przez jedną z firm wykryto, że trybuna "B" stadionu Parken jest nieprzystosowana do rytmicznego podskakiwania - Bezpieczeństwo naszych fanów jest najważniejsze dla związku. Dlatego w ostatnich dniach rozmawialiśmy z osobami zarządzającymi stadionem, które podkreślają, że w czwartek można bezpiecznie przebywać na trybunie "B", ale bez rytmicznego i nadmiernego skakania - mówił portalowi DR Sporten rzecznik DBU, Jakob Hoeyer. W najgorszym przypadku mogłoby dojść nawet do zawalenia trybuny. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Trener Czeslaw Michniewicz Michniewicz może przejąć 31. reprezentację świata. Menedżer ujawnia

Usterka została wykryta po tym, jak w lutowym meczu ligi duńskiej około ośmiu tysięcy fanów podskakiwało rytmiczne na trybunie, co wytworzyło nacisk, który przekroczył możliwe obciążenia stadionu powstałego na początku lat 90. Jednocześnie duński związek zapewnia, że kibicom nie grozi żadne niebezpieczeństwo, byle tylko unikali rytmicznego podskakiwania. 

Podczas gdy Duńczycy zmagają się z obciążeniami na stadionie, tak w Polsce są problemy z dachem na Stadionie Narodowym. Na szczęście one także nie uniemożliwiły możliwości rozegraniu meczu Polska - Albania w eliminacjach do Euro 2024.

Więcej o: