Szymański może wyrwać się z Rosji na dobre. Feyenoord chce pobić transferowy rekord

Sebastian Szymański jest na razie na wypożyczeniu w Feyenoordzie Rotterdam, ale niewykluczone, że zostanie w Holandii na dłużej. Według tamtejszych mediów klub będzie w stanie zapłacić za Polaka sporą sumę pieniędzy i jednocześnie pobije rekord transferowy.

Sebastian Szymański jest wypożyczony do Feyenoordu Rotterdam do końca tego sezonu. Potem miałby wrócić do Dynama Moskwa. Ale jest szansa, że Holendrzy wykupią polskiego pomocnika z rosyjskiego klubu. Są bardzo zadowoleni z jego występów i chcieliby mieć go w swoim składzie w kolejnych sezonach.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Feyenoord zadowolony z Szymańskiego

Szymański do tej pory zagrał dla Feyenoordu w 29 meczach we wszystkich rozgrywkach, zdobył osiem bramek i zanotował sześć asyst. Jest zaangażowany w ofensywę, wykazuje się duża boiskową inteligencją, czuje się, za co zbiera regularnie pochwały w holenderskich mediach.

Z dobrej strony pokazał się także w ostatnim meczu z Ajaksem Amsterdam (3:2). To m.in. dzięki jego dobrej grze Feyenoord prowadzi w tabeli Eredivisie i zbliża się do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

2Mecz pilki noznej Polska - Arabia Saudyjska w Doha Transfer Milika coraz bliżej? "Arek zawsze chciał tu grać"

Ajax wiedział, że musi wyłączyć Szymańskiego z gry, żeby ataki Feyenoordu straciły impet, ale Polak był niechwytny w kluczowych momentach. "Był najmniej widocznym ze wszystkich pomocników na boisku, ale miał największy wpływ na sposób, w jaki Feyenoord ograniczał Ajax. Szymański grał tak, jakby wiedział, że musi jak najmniej być przy piłce" - opisał holenderski portal soccernews.nl.

Feyenoord nie był pewny, czy go wykupi, ale wraz z rozwojem sezonu klub był coraz bardziej przekonany do zakupu. Powody są dwa: dobra gra Szymańskiego oraz poprawa sytuacji finansowej zespołu z Rotterdamu. Zastrzyk gotówki za dojście do ćwierćfinału Ligi Europy sprawił, że lider Eredivisie zaczął myśleć o transferach za co najmniej kilka milionów euro. Do tego mogą dojść kolejne wielkie pieniądze za mistrzostwo Holandii.

Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy

Według holenderskich mediów Feyenoord musiałby wydać na Szymańskiego 10 mln euro, co byłoby rekordem transferowym klubu. Wpływ na taką kwotę ma długość kontraktu Polaka z Dynamem Moskwa, jest ważny do 2026 r. Transfermarkt wycenia Szymańskiego na większą kwotę, wynoszącą 14 mln euro.

Więcej o: