Oto największe talenty futbolu. Wśród nich zawodnik, który nie chciał grać dla Polski

Portal Goal.com jak co roku wybrał 50 najbardziej utalentowanych piłkarzy na całym świecie. Wśród nich nie zabrakło znanych gwiazd i jeszcze anonimowych postaci młodego pokolenia. Jest również zawodnik, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, ale je odrzucił.

Portal Goal.com co roku tworzy zestawienie najbardziej utalentowanych piłkarzy, którzy nie skończyli 21 lat. W przeszłości wygrywali je m.in. Gianluigi Donnarumma, Jadon Sancho i Jude Bellingham. Do tej pory ukazywano listę zawodników ułożoną miejscami od 50 do 1. Tym razem najpierw zaprezentowano całą pięćdziesiątkę, a następnie wybrano z niej elitarną grupę zawodników. Wszyscy wyselekcjonowani zawodnicy urodzili się po 1 stycznia 2004 roku. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Polski akcent wśród największych talentów na świecie. Otrzymał nawet powołanie do reprezentacji

Wśród największych talentów światowej piłki w 2023 roku znaleźli się piłkarze, którzy już teraz są gwiazdami światowego formatu. Największą z nich jest pomocnik FC Barcelony Gavi. Dołączyli do niego m.in. Alejandro Garnacho z Manchesteru United, Youssoufa Moukoko z Borussii Dortmund, Mathys Tel z Bayernu Monachium i Endrick, którego Real Madryt kupił z brazylijskiego Palmeirasu. 

To koniec. Mesut Oezil kończy karierę. Ma już nowe zajęcie To koniec. Mesut Oezil kończy karierę. Ma już nowe zajęcie

Na dalszych miejscach listy znalazły się nieoczywiste nazwiska, które w przyszłości mogą stać się gwiazdami futbolu, a już zaistniały w topowych drużynach. Są wśród nich m.in. El Chadaille Bitshiabu z Paris Saint-Germain, Ben Doak i Stefan Bajcetić z Liverpoolu, Rico Lewis z Manchesteru City i Evan Ferguson z Brighton.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W zestawieniu nie zabrakło również polskiego akcentu. Jest nim Gabriel Slonina, który otrzymał nawet powołanie do pierwszej reprezentacji Polski. Zawodnik wypożyczony z Chelsea do Chicago Fire zdecydował się jednak na grębarwach reprezentacji USA, chociaż obiecywał grać dla Biało- Czerwonych. Jego rodzice pochodzą z Polski, ale zawodnik urodził się w Addison w stanie Illinois. Dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych zagrał jedno spotkanie przeciwko Serbii. 

"Elitarne" wybory wśród 50 największych talentów na świecie:

  • Gavi (FC Barcelona)
  • Alejandro Garnacho (Manchester United)
  • Romeo Lavia (Southampton)
  • Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund)
  • Mathys Tel (Bayern Monachium)
  • Warren Zair-Emery (Paris Saint-Germain)
  • Arda Guler (Fenerbahce)
  • Mohamed-Ali Cho (Real Sociedad)
  • Endrick (Palmeiras)

Najczarniejszy scenariusz Barcelony coraz bliżej. Mogą stracić piłkarza za 100 mln euro Najczarniejszy scenariusz Barcelony coraz bliżej. Mogą stracić piłkarza za 100 mln euro

Więcej o: