Co za pech! Kolejny kadrowicz opuszcza zgrupowanie

Kacper Kozłowski opuści zgrupowanie reprezentacji Polski i tym samym nie weźmie udziału w meczach z Czechami i Albanią. Młodego pomocnika wykluczyła kontuzja.

Kacper Kozłowski miał wrócić do kadry po dłuższej przerwie, ale na ponowną grę w narodowych barwach musi jeszcze poczekać. Jak podaje m.in. TVP Sport, młody piłkarz opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski w Warszawie z powodu kontuzji, której nabawił się jeszcze weekend w Holandii. Jeszcze dziś wróci do domu. Potwierdzili to kolejni dziennikarze.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Kozłowski opuszcza zgrupowanie reprezentacji

Pomocnik Vitesse Arnhem w poniedziałek trenował indywidualnie. Nie brał udziału we wtorkowym treningu. Sztab medyczny pracował z zawodnikiem nad szybkim powrotem do pełni zdrowia, ale 19-latek nie zdąży wyleczyć się do czasu spotkań eliminacji Euro 2024 z Czechami (w piątek) i Albanią (w poniedziałek). Dlatego podjęto decyzję, żeby opuścił zgrupowanie.

Kacper Kozłowski zadebiutował w kadrze w 2021 r., za kadencji Paulo Sousy. Został najmłodszym uczestnikiem mistrzostw Europy w historii. Do tej pory rozegrał sześć spotkań w narodowych barwach, ostatnie z San Marino w październiku 2021 r. od tego czasu nie był powoływany do wąskiej kadry.

Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy

Kozłowski to kolejny kadrowicz, który opuścił zgrupowanie. Kontuzje wyeliminowały już Bartosza Bereszyńskiego i Kamila Piątkowskiego. W ich miejsce przyjechali Tymoteusz Puchacz i Bartosz Salamon. Z urazem zmaga się też Jan Bednarek, ale wciąż są nadzieje na jego szybki powrót do gry. Z powodu kontuzji na zgrupowanie nie mogli przyjechać Kamil Glik i Arkadiusz Milik.

Polska zagra w marcu mecze z najpoważniejszymi rywalami w walce o awans, czyli Czechami i Albanią. W jej grupie eliminacyjnej są jeszcze Wyspy Owcze i Mołdawia. Prawo gry na Euro 2024 wywalczą dwie najlepsze drużyny w grupie.

2Mecz pilki noznej Polska - Arabia Saudyjska w Doha Transfer Milika coraz bliżej? "Arek zawsze chciał tu grać"

Więcej o: