Michniewicz może przejąć 31. reprezentację świata. Menedżer ujawnia

Od 1 stycznia 2023 roku Czesław Michniewicz pozostaje bez pracy. Z informacji przekazanych przez Andrzeja Grajewskiego w "Magazynie Gol24" wynika, że w najbliższym czasie 53-latek może ponownie objąć posadę selekcjonera. Tym razem po Michniewicza zgłosiła się federacja z Ameryki Południowej.

Pod koniec 2022 roku Cezary Kulesza zdecydował, że nie przedłuży kontraktu Czesława Michniewicza, przez co 53-latek stracił posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Na decyzję prezesa PZPN-u wpłynęły m.in. wydarzenia "afery premiowej" oraz toporny i przesadnie defensywny styl, jaki szkoleniowiec narzucił swoim piłkarzom. Mimo to nie należy zapominać, że reprezentacja pod wodzą Michniewicza osiągnęła historyczny sukces, wychodząc z grupy na mistrzostwach świata pierwszy raz od 36 lat.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Czesław Michniewicz może wrócić na ławkę trenerską. "Jest zainteresowanie"

Michniewicz pracował z kadrą narodową niecały rok. W tym czasie reprezentacja Polski rozegrała 13 spotkań, zaliczając pięć zwycięstw, trzy remisy oraz pięć porażek. Bilans bramek za kadencji byłego trenera Legii wyniósł 13:18, a drużyna zdobywała 1,38 pkt na mecz. Ostatnim spotkaniem, jakie Czesław Michniewicz oglądał z ławki trenerskiej było starcie z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, w którym Polska przegrała 1:3.

Po niespełna trzech miesiącach bez pracy okazuje się, że 53-latek być może poprowadzi kolejny zespół w swojej trenerskiej karierze. Zaskakujące informacje podczas "Magazynu Gol24" przekazał doświadczony menedżer sportowy, Andrzej Grajewski.

Według 69-latka przedstawiciele piłkarskich federacji z Ekwadoru i Chile interesowali się zatrudnieniem Michniewicza na posadzie selekcjonera. Co prawda Ekwadorczycy znaleźli już kandydata z Argentyny, jednak Chilijczycy wciąż biorą pod uwagę ściągnięcie polskiego trenera. - Czesław Michniewicz jest w kręgu zainteresowań Chile i miejmy nadzieję, że się to wszystko uda - mówił Andrzej Grajewski.

Obecnie reprezentacja Chile plasuje się na 31. miejscu w rankingu FIFA. Od maja 2022 roku trenerem zespołu jest Argentyńczyk Eduardo Berizzo, jednak w siedmiu meczach pod jego wodzą drużyna nie potrafiła wygrać żadnego z nich. Podczas eliminacji do katarskiego mundialu Chile zajęło dopiero 7. miejsce w grupie, przez co "La Roja" nie zagrała na mistrzostwach świata. Największym sukcesem zespołu z Ameryki Południowej jest zdobycie pucharu Copa America w kolejno w 2015 i 2016 roku. We wtorek 28 marca Chile rozegra towarzyski mecz z Paragwajem.

Czesław Michniewicz rozpoczął karierę trenera w 2001 roku. Szkoleniowiec pracował z wieloma zespołami Ekstraklasy, takimi jak Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź czy Pogoń Szczecin. W latach 2017-2020 Michniewicz był także selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski U-21.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.