Tak przywitali "świeżaków" w reprezentacji. "Bolesny moment"

W kadrze reprezentacji Francji pojawili się nowi piłkarze, więc należało ich odpowiednio przywitać, zgodnie z tradycją kadry. Trzech zawodników musiało zaśpiewać na wieczornym spotkaniu całego zespołu. Szczególnie jeden porwał publikę.

Brice Samba, Jean-Clair Todibo i Khéphren Thuram zostali pierwszy raz powołani na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Francji. Zgodnie z tradycją zespołu musieli coś zaśpiewać w ośrodku w Clairefontaine przed wszystkimi. Występy muzyczne to zupełnie inny rodzaj stresu od tego na boisku, ale cała trójka podołała wyzwaniu.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Tak przywitano nowych w kadrze Francji

We wtorkowy wieczór kadra Francji świętowała 32. urodziny Antoine'a Griezmanna. Gracz Atletico Madryt wygłosił krótkie przemówienie, a potem nastało powitanie trójki debiutantów w tradycyjny dla kadry sposób. Wszyscy mieli zaśpiewać po swojemu wybrane przez siebie utwory, ale bez podkładu muzycznego. Jakość występu i wokal nie miała tutaj żadnego znaczenia. Samba, Todibo i Thuram uznali, że najłatwiej będzie rapować a cappella, każdy z nich wybrał jedną piosenkę.

Nagranie z ich występami pojawiło się na oficjalnym koncie reprezentacji "Trójkolorowych" na Twitterze. "Dzisiejszego wieczoru doszło do otrzęsin trzech nowych kadrowiczów" - opisano krótko wideo we wtorek.

Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy Santos wywrócił kadrę do góry nogami. Koniec z tradycją. Przemeblował nawet Narodowy

"Czasami jest to bolesny moment dla uszu, często zawstydzający dla zainteresowanych, ale zawsze bardzo zabawny do oglądania" - stwierdziło radio RMC Sport.

Jako pierwszy wystąpił Samba, bramkarz RC Lens. Wspomógł się tekstem piosenki na telefonie, a w ręce trzymał szklaną butelkę, która miała imitować mikrofon. Wybrał utwór "En Chien" francuskiego rapera Ninho. "Nieco monotonny i bardzo skupiony na ekranie swojego smartfona" - zauważa RMC Sport. Samba nie chciał pomylić żadnego słowa. Po wszystkim dostał brawa.

8Pierwszy trening Fernando Santosa z reprezentacja Polski Pilna zmiana w kadrze reprezentacji Polski. Santos powołał nowego zawodnika

Następnie pokazano występ Todibo, obrońca Nicei, który otrzymał głośniejsze oklaski. Wybrał piosenkę "Pitbull" francuskiego rapera Booby. Nie wspomagał się tekstem z internetu.

Publikę rozruszał Khéphren Thuram, pomocnik Nicei, brat Marcusa Thurama i syn mistrza świata z 1998 r. Lilliana Thurama, który w trakcie występu wchodził w interakcje z widownią, wykonywał sporo gestów i ruchów. Nie było po nim widać, że się stresował, mimo bycia w centrum uwagi. Jego wybór padł na utwór rapera Kalasha Criminela "10 12 14 Bureau".

Reprezentacja Francji zagra w grupie B eliminacji Euro 2024. Jej rywalami w marcu będą Holandia i Irlandia. W grupie są jeszcze Grecja i Gibraltar.

Więcej o: