Kibole przekroczyli granicę. Zaatakowali legendę z żoną i dziećmi

Do niebezpiecznych scen doszło przed spotkaniem Ajaksu Amsterdam z Feyenoordem. Czterech pijanych mężczyzn zaatakowało legendę Ajaksu Edwina van der Sara, który przybył na mecz z żoną i dziećmi. W ostatnim czasie dyrektora generalnego mistrzów Holandii spotyka wiele krytyki.

Ajax Amsterdam w niedzielę uległ Feyenoordowi 2:3 na własnym stadionie i traci do rywali już sześć punktów w tabeli Eredivisie. Kiepski wynik sportowy zbiegł się w czasie z kolejną aferą w strukturach zarządczych klubu. Niedawno w holenderskich mediach pojawiła się informacja, że dyrektor generalny Edwin van der Sar chce przywrócić do pracy Marca Overmarsa. Były dyrektor sportowy Ajaxu wyleciał z klubu w lutym 2022 roku, kiedy media ujawniły szereg niechcianych wiadomości, jakie wysyłał do koleżanek z pracy. Teraz Van der Sar chce ponownie zatrudnić kolegę, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją kibiców

Zobacz wideo Najman wypalił do dziennikarza po wygranej walce: Co ty pierdzielisz?!

Kibole zaatakowali legendę Ajaxu z żoną i dziećmi. Sytuację opanowali ochroniarze 

Publiczna deklaracja Edwina van der Sara o możliwości przywrócenia Marca Overmarsa do pracy spowodowała poruszenie wśród kibiców Ajaksu Amsterdam. Niektórzy z nich najwidoczniej zareagowali zbyt agresywnie i spowodowali niebezpieczną sytuację przed meczem z Feyenoordem. Holenderski "De Telegraaf" informuje, że dyrektor generalny klubu przybył na stadion samochodem wraz z żoną i dziećmi. Na parkingu czterech pijanych mężczyzn miało "osaczyć" rodzinę i grozić Van der Sarowi. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale szybko zareagowali ochroniarze. Służby porządkowe wyrzuciły agresorów z terenu stadionu.

Sebastian Szymański gol vs Ajax Amsterdam Sebastian Szymański strzela w wielkim hicie! Ajax pokonany [WIDEO]

Edwin van der Sar w ostatnich miesiącach musi mierzyć się ze sporą krytyką ze strony kibiców. Poza sytuacją z Overmarsem nie są oni zadowoleni z wyników sportowych. Ajax zajął trzecie miejsce w tabeli Ligi Mistrzów, a w lidze Europy już w 1/16 finału odpadł z Unionem Berlin (1:3). Ponadto mistrzowie Holandii zajmują drugie miejsce w tabeli Eredivisie i pierwszy raz od sezonu 2017/18 mogą nie wygrać ligi. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Edwin van der Sar w trakcie kariery piłkarskiej dał się zapamiętać jako jedna z legend Ajaksu Amsterdam i Manchesteru United. Z holenderskim klubem wygrywał Puchar UEFA w sezonie 91/92 oraz Ligę Mistrzów w sezonie 94/95. Z kolei z United zdobył Ligę Mistrzów w sezonie 07/08. Po zakończeniu gry w piłkę w 2011 roku został dyrektorem sportowym Ajaksu, a w 2016 roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do 2025 roku. 

Stało się. Jest zmiana trenera w Ekstraklasie. Znamy nazwisko następcy Stało się. Jest zmiana trenera w Ekstraklasie. Znamy nazwisko następcy

Więcej o: