Czesi drżą o mecz eliminacji. Chodzi o Rosję. "Kontaktowaliśmy się z UEFĄ"

Już 27 marca Czechy zagrają na wyjeździe z Mołdawią w eliminacjach do Euro 2024. Tamtejsze media zastanawiają się, jak wygląda rzeczywistość w tym kraju po doniesieniach, że Rosja może chcieć zdestabilizować sytuację w tym państwie. W czerwcu zagra tam również Polska.

Za niewiele ponad tydzień rozegrane zostaną pierwsze mecze w eliminacjach Euro 2024. W piątek 24 marca reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami w Pradze, a trzy dni później Biało-Czerwoni podejmą u siebie Albanię, a Czesi udadzą się do Mołdawii. To drugie spotkanie budzi niepokój w kraju naszych sąsiadów i to nie z powodów piłkarskich, a napiętej sytuacji w Mołdawii i działań Rosji.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Czesi zostali zapewnieni, że sytuacja w Mołdawii jest bezpieczna 

W ostatnich miesiącach pojawiały się doniesienia, że Rosja może próbować zdestabilizować sytuację w Mołdawii. Czeski portal iSport przywołuje raporty, według których jednym z rosyjskich planów było zajęcie lotniska w Kiszyniowie. 

- Gdy zauważyliśmy, że sytuacja w Mołdawii się komplikuje, to skontaktowaliśmy się z UEFA, związkiem mołdawskim i wszystkimi możliwymi siłami bezpieczeństwa. W poniedziałek rozmawiałem również z naszą ambasadą w Mołdawii. Wszyscy zapewniają nas, że sytuacja jest bezpieczna - powiedział menedżer czeskiej kadry narodowej Tomas Pesir, którego cytuje iSport.

Czesi planują udać się do Mołdawii dzień po meczu z Polską, czyli 25 marca. - Mamy nadzieję, że zagramy tam, gdzie jest to zaplanowane - dodał Pesir. Mecz Czechów z Mołdawią ma zostać rozegrany na Stadionie Zimbru w Kiszyniowie. W ostatnim czasie na tym obiekcie odbył się mecz Ligi Konferencji Europy między Sheriffem Tyraspol a Niceą i wszystko przebiegło bez żadnych problemów.

Reprezentacja Czech ma być gotowa na rozegranie meczu w stolicy Mołdawii, ale tamtejszy związek będzie reagował, jeśli tylko pojawią się przesłanki o możliwym niebezpieczeństwie.

Reprezentacja Polski również w tym roku zagra z Mołdawią na wyjeździe, ale to spotkanie jest zaplanowane dopiero na 20 czerwca i nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja w tym kraju przez najbliższe trzy miesiące. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Selekcjoner reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy powołał 25 piłkarzy na pierwsze mecze eliminacji Euro 2024 z Polską i Mołdawią. Stawia na sprawdzone nazwiska. Z kolei kadrę Biało-Czerwonych Fernando Santos ogłosi w piątek 17 marca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.