Wielki projekt Bayernu Monachium staje się faktem. Światowa ekspansja

Bayern Monachium rozpoczyna światową ekspansję i nowe inwestycje otwiera za oceanem. W tym celu nawiązano współpracę z Los Angeles FC. Oba kluby ogłosiły powstanie nowej spółki. Mistrz Niemiec ma plany co do Ameryki Południowej.

Bayern Monachium to klub rozpoznawany globalnie. Kibiców ma więc niemal w każdym zakątku świata. Klub z Bawarii wykorzystuje markę na arenie międzynarodowej i właśnie otwiera nową inwestycję w Stanach Zjednoczonych, a w planach jest jeszcze większa ekspansja - na Amerykę Południową.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Światowa ekspansja Bayernu. Nowa współpraca z Amerykanami

Mistrz Niemiec 13 marca ogłosił współpracę z Los Angeles FC, grającym w amerykańskiej MLS, której owocem jest powstanie spółki o nazwie "Red&Gold Football". Celem tej kooperacji jest rozwój i promocja nowych, młodych piłkarzy oraz współpraca z wieloma innymi klubami i akademiami na całym świecie, co pomoże zawodnikom wejść w świat profesjonalnej piłki nożnej i występować w pierwszych drużynach klubów piłkarskich.

Oba kluby władają 50 procentami udziałów w spółce, a jej siedziba będzie się znajdowała w Monachium. Jak mówi Oliver Kahn, Bayern widzi w Ameryce niesamowity potencjał na wyszukiwanie nowych talentów - FC Bayern rozszerzy promocję młodych talentów o Los Angeles Football Club. Na arenie międzynarodowej piłka nożna rozwija się bardzo szybko, co widać również na rynku transferowym. Postrzegamy to partnerstwo jako szansę na wzmocnienie Bayernu w sportowej rywalizacji z najlepszymi klubami w Europie i Bundeslidze. - powiedział Kahn.

Fakt, że Mistrzostwa Świata 2026 w dużej mierze odbędą się w USA, gdzie zresztą mamy już biuro w Nowym Jorku, czyni Los Angeles jeszcze bardziej atrakcyjnym. Spodziewam się wzrostu jakości i młodych talentów w Major League Soccer, co będzie miało pozytywny wpływ na naszą współpracę - dodał Niemiec, podkreślając wzrastające znaczenie Stanów Zjednoczonych w światowej piłce.

We współpracę ze spółką mistrzów Bundesligi i MLS ma wejść jeszcze jeden klub, tym razem z Ameryki Południowej. Chodzi o urugwajski Club Atletico River Plate Montevideo, który obecnie negocjuje warunki współpracy z Bayernem, co w rozmowie z "Bildem" potwierdził Oliver Kahn - To prawda, prowadzimy rozmowy w Urugwaju - lakonicznie przyznała legenda bawarskiej drużyny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA