Były reprezentant Polski... w okręgówce. Cztery asysty w debiucie

Piotr Brożek w miniony weekend zadebiutował w Świcie Krzeszowice i od razu zanotował cztery asysty. Były piłkarz Wisły Kraków wznowił tym samym karierę piłkarską zakończoną w 2015 roku. - Namawiałem Piotra do przyjścia do naszego klubu - powiedział trener Świtu Zdzisław Janik w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Piotr Brożek nie jest tak znany, jak jego brat bliźniak, Paweł, ale napisał swoją historię w polskiej ekstraklasie. Na przestrzeni całej kariery występował w Wiśle Kraków (z którą zdobył pięć mistrzostw, dwa puchary i jeden superpuchar Polski), Górniku Zabrze, czy Piaście Gliwice. To właśnie w barwach tej ostatniej drużyny zakończył piłkarską karierę w 2015 roku. W latach 2008-2010 wystąpił w pięciu meczach towarzyskich reprezentacji Polski, w których strzelił jedną bramkę.

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Piotr Brożek ma być przykładem dla zawodników Świtu Krzeszowice

Jednak po ośmiu latach 39-letni Piotr Brożek wrócił na boisko. W miniony weekend zagrał w sparingu Świtu Krzeszowice przeciwko Wolance Wola Filipkowska. Gospodarze wygrali 5:2, a jak donosi "Gazeta Krakowska", Brożek zaliczył cztery asysty przy trafieniach Świtu. 

- Graliśmy razem w oldbojach Wisły Kraków. Namawiałem Piotra do przyjścia do naszego klubu. Było ciężko, ale w końcu zgodził się. W swym pierwszym występie wyróżniał się nie tylko doświadczeniem, ale i umiejętnościami: zagraniami, wyprowadzaniem piłki, jej przyjęciem. Nie zapomniał tego, co przez wiele lat potrafił robić na boisku. Klasa - mówił trener Świtu Zdzisław Janik, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że Piotr gra w naszej drużynie. A tym bardziej chłopcy, dla których jest idolem, przykładem. Mogą się uczyć przy nim różnych wariantów gry. Młodzież, która jest na początku swej przygody z piłką, ma się na kim wzorować, może się przekonać, że skoro on coś potrafi, to i oni także - dodawał Janik.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kolejny mecz w barwach nowej drużyny Piotr Brożek będzie mógł rozegrać 11 marca w sparingu ze Sportowcem Modlniczka.

Świt Krzeszowice gra obecnie w grupie I krakowskiej okręgówki. Po rundzie jesiennej zajmuje piąte miejsce i traci pięć punktów do pierwszej Pilczanki Pilica. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Świt rozegra z KS Olkusz w weekend 25-26 marca.

Więcej o: