Suarez wytyka wielki błąd w karierze Neymara. "Zdobyłby Złotą Piłkę"

Od 2017 roku Neymar jest zawodnikiem Paris Saint Germain. - Jako przyjaciele radziliśmy mu, aby został, ale jego rodzina zdecydowała już o transferze - mówił Luis Suarez o odejściu Brazylijczyka z zespołu FC Barcelony.

Kiedy Neymar Jr w 2013 roku przechodził z Santosu do Barcelony fani hiszpańskiego zespołu mieli nadzieję, że Brazylijczyk przez wiele lat będzie stanowił o sile "Blaugrany". Cztery lata później byli oni świadkami najdroższego transferu w historii piłki nożnej. Po tygodniach negocjacji i spekulacji medialnych Neymar za rekordowe 222 mln został wykupiony przez francuskie PSG. Według Luisa Suareza, boiskowego kolegi teraźniejszego piłkarza mistrzów Francji, Neymar z perspektywy czasu podjął niewłaściwą decyzję.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Suarez nie miał wątpliwości. "Jeśli chce wygrać wszystkie trofea, powinien zostać"

W wywiadzie dla brazylijskiej gazety "Placar" urugwajski napastnik zdradził, że całe otoczenie FC Barcelony próbowało zatrzymać Neymara w zespole, jednak bliscy piłkarza mieli wobec niego inne plany. 

- Mówiliśmy Neymarowi, że jeśli chce wygrać wszystkie trofea, powinien zostać. Zgodził się, ale z jego otoczeniem trudno polemizować. Jako przyjaciele radziliśmy mu, aby został, ale jego rodzina zdecydowała już o transferze. Mówiliśmy mu, że w Anglii jest Manchester City, tam jest dobra piłka, a we Francji? - powiedział napastnik Gremio Porto Alegre.

Ponadto były napastnik Barcelony przyznał, że jeśli 124-krotny reprezentant Brazylii zdecydowałby się na pozostanie w hiszpańskim zespole, to w kolejnych latach sięgnąłby po statuetkę Złotej Piłki. - Moim zdaniem, gdyby został w Barcelonie, zdobyłby Złotą Piłkę - stwierdził Suarez.

Obaj piłkarze występowali ze sobą w drużynie FC Barcelony w latach 2014-2017. Wtedy ekipa z Camp Nou z legendarnym już trio MSN (Messi, Suarez, Neymar) w składzie sięgała m.in. po puchar Ligi Mistrzów oraz mistrzostwo Hiszpanii.

Do tej pory dla wielu ekspertów transfer Neymara do Francji pozostaje dziwną i niezrozumiałą decyzją. Ponoć jednym z powodów, dla którego Brazylijczyk zdecydował się na taki ruch, była chęć wyjścia z cienia Leo Messiego i stanie się samodzielnym liderem drużyny. W praktyce Neymar zaczął łapać wiele kontuzji, przez które opuścił mnóstwo meczów PSG oraz niejednokrotnie wdawał się w konflikty z władzami klubu i kolegami z zespołu.

Ostatecznie Brazylijczyk ponownie spotkał się z Messim w jednej drużynie, kiedy to Argentyńczyk poszedł za jego śladami, odchodząc z Barcelony do paryskiego klubu.

Więcej o: