Arabia Saudyjska skusiła kolejną federację. Jeszcze jeden turniej finałowy w Rijadzie

Arabia Saudyjska jest sensacyjnym kandydatem do organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2030 roku. Jak na razie Szejkowie organizują kolejną imprezę, w porozumieniu z inną federacją. Mowa o turnieju "Hero Santosh Cup", czyli mistrzostwach Indii.

Szejkowie znad Zatoki Arabskiej coraz śmielej wkraczają w świat piłki nożnej. Najlepszym dowodem były ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Katarze, których organizacja wywołał sporo kontrowersji. Z tyłu nie chcą pozostawać działacze z Arabii Saudyjskiej, którzy planują razem z Egiptem i Grecją ubiegać się o organizację mundialu w 2030 roku.

Zobacz wideo Kluczowe spotkanie Santosa. O czym rozmawiał z Lewandowskim?

Arabia Saudyjska chwali się kolejną imprezą piłkarską. Chodzi o mistrzostwa... Indii

Jak na razie Saudyjczycy mogą pochwalić się organizacją innego piłkarskiego wydarzenia. Mowa o fazie pucharowej mistrzostw Indii, które zaplanowano w dniach 1-4 marca. Impreza odbędzie się pod nazwą "Hero Santosh Cup". Saudyjski Związek Piłki Nożnej stwierdził na swojej oficjalnej stronie internetowej, że organizacja turnieju jest objęta protokołem ustaleń, który federacja podpisała ze swoim indyjskim odpowiednikiem w październiku ubiegłego roku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na King Fahd International Stadium w Rijadzie odbędą się półfinały i mecze o medale imprezy. Półfinalistów wyłoniła faza grupowa, w której udział wzięło 12 drużyn. Jest to pierwszy przypadek, w którym "Hero Santosh Cup" odbywa się poza granicami Indii.

Arabia Saudyjska niejednokrotnie była już gospodarzem rozgrywek innych federacji. Na początku roku na stadionie w Rijadzie odbyła się rywalizacja o Superpuchar Włoch. Trofeum trafiło w ręce AC Milanu, który pokonał 3:0 Inter Mediolan. Wcześniej na King Fahd International Stadium zaprezentowały się hiszpańskie kluby, które walczyły o Superpuchar kraju. W finale Real Madryt pokonał 3:1 FC Barcelonę. Co ciekawe mecze obu rozgrywek odbywały się w Rijadzie już wcześniej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.