O Marcinie Oleksym pisze cały świat. Dosłownie. "Piękna rzecz"

Wielki sukces Polaka. Marcin Oleksy występujący na co dzień w ampfutbolowej sekcji Warty Poznań został zwycięzcą nagrody Puskasa za najpiękniejszą bramkę 2022 roku. "Historia i przykład, że nigdy nie można się poddawać", "Piękna, wzruszająca chwila" - piszą eksperci na całym świecie.

Marcin Oleksy został uznany za autora najpiękniejszej bramki roku na gali FIFA. Zdobył ją w spotkaniu ampfutbolowej ekstraklasy między Wartą a Stalą Rzeszów. W plebiscycie o nagrodę im. Ferenca Puskasa pokonał wielkie piłkarskie gwiazdy na czele z Kylianem Mbappe. Kilka tygodni temu sam Oleksy w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl Filipem Modrzejewskim przyznał, że nie spodziewał się, że bramka zrobi aż taką "furorę" w środowisku.

Zobacz wideo Instalacja bypassu łącznika na Stadionie Narodowym

Marcin Oleksy najlepszy na świecie. Wzruszająca historia Polaka

Kiedy Oleksy pojawił się na paryskiej scenie i odbierał nagrodę, nie ukrywał wzruszenia. Eksperci również gratulowali wyczynu polskiemu zawodnikowi. "Marcin Oleksy Super Star!!! Brawo i wielka duma. Kolejny wielki krok dla Amp Futbolu!" - napisał Wojciech Piela.

"Mega się ciesze, że to wygrał. Historia i przykład, że nigdy nie można się poddawać. Stracił nogę, ledwo odratował drugą, przytył 40 kg, jeździł 2 lata na wózku, a dziś oklaskuje go Messi i Mbappe. Szacun! A w tygodniu powrót na budowę" - dodał Mateusz Skierawski.

Sukces Oleksego docenił także polski arbiter Tomasz Listkiewicz. "Nagroda Puskasa trafia w ręce Polaka, Marcina Oleksego, piękna, wzruszająca chwila" - napisał. "Szacun, piękna sprawa" - dodał z kolei Samuel Szczygielski.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Polskiemu zawodnikowi pogratulował także Rafał Rostkowski. "Ta nagroda cieszy bardziej niż wiele goli i wiele zwycięstw. Cieszy bardziej, bo znaczy dużo więcej. Gratulacje Panie Marcinie Oleksy".

Bramką Oleksego zachwyceni są także zagraniczni internauci. "Polak Marcin Oleksy zdobył Nagrodę Puskasa za najlepszą bramkę. Świetna historia życia" - czytamy.

Marcin Oleksy na ustach mediów całego świata. Nagroda Polaka dostrzeżona

Światowe media także nie przeszły obojętnie wobec nagrody niepełnosprawnego Polaka. Brazylijski TNT Sports napisał: "Piękna rzecz. Niech żyje jedność". To nawiązanie do tego, że Oleksy pokonał w plebiscycie czołowych piłkarzy świata.

Ale o golu Polaka i jego nagrodzie pisze cały świat. Dosłownie. Poniżej przykłady. Po prostu, brawo. 

Więcej o: