Tragiczna śmierć Christiana Atsu poruszyła piłkarski świat. Wzruszające wpisy

Christian Atsu zginął w trzęsieniu ziemi w Turcji. W sobotę rano agent piłkarza poinformował o znalezieniu jego ciała. Tragiczna śmierć piłkarza poruszyła piłkarski świat i wiele klubów pożegnało się z nim w mediach społecznościowych. "Brakuje słów", "niezwykle smutny czas" - czytamy.

Christian Atsu znalazł się pod gruzami bloku po trzęsieniu ziemi, które uderzyło w zeszłym tygodniu w Turcji. Mijały dni, a zawodnik nadal nie został odnaleziony. Mimo to rodzina piłkarza liczyła na szczęśliwe zakończenie poszukiwań. Niestety w sobotę rano agent Ghańczyka poinformował o jego śmierci. 

Zobacz wideo Pia Skrzyszowska wygrywa rzutem na taśmę! "Ja się nie znam, słucham się mojego trenera"

Piłkarski świat żegna się Christiana Atsu

Christian Atsu w przeszłości grał między innymi w Chelsea, Evertonie i Newcastle. Najwięcej meczów (121) rozegrał w tym ostatnim klubie. Informacja o jego śmierci poruszyła środowisko piłkarskie. "Jesteśmy głęboko zasmuceni informacją o tym, że Christian Atsu zginął tragicznie w niszczycielskich trzęsieniach ziemi w Turcji. Utalentowany zawodnik i wyjątkowa osoba, zawsze będzie ciepło wspominany przez naszych graczy, personel i kibiców. Spoczywaj w pokoju" - czytamy na profilu Newcastle

"Wszyscy w Chelsea są zdruzgotani wiadomością o tragicznej śmierci naszego byłego zawodnika, Christiana Atsu. Kierujemy nasze myśli do jego rodziny i przyjaciół" - czytamy na oficjalnym profilu Chelsea. 

"Wszyscy w Tottenham Hotspur są głęboko zasmuceni wiadomością o odejściu Christiana Atsu. Nasze myśli i kondolencje są z jego przyjaciółmi i rodziną w tym niezwykle smutnym czasie" - przekazał Tottenham Hotspur. 

"Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Christiana Atsu oraz wszystkimi, którzy zostali dotknięci niszczycielskimi trzęsieniami ziemi w Turcji i Syrii" - dodał Manchester City. 

"Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością, że Christian Atsu stracił życie w wyniku trzęsień ziemi, które nawiedziły Turcję i Syrię. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Christiana oraz wszystkimi osobami dotkniętymi tym tragicznym wydarzeniem" - napisał oficjalny profil Premier League. "Nasze myśli są z jego przyjaciółmi, rodziną i bliskimi" - dodało Ligue 1. 

Atsu został, by świętować. Turcja żegna piłkarza

Od września zeszłego roku Atsu był piłkarzem Hataysporu. Rozegrał w tym zespole cztery mecze, a jedynego gola strzelił na dzień przed trzęsieniem ziemi. Z Ghańczykiem pożegnał się także turecki klub. "Nie zapomnimy o tobie Atsu. Pokój niech będzie z tobą. Nie ma słów, aby opisać nasz smutek. Spoczywaj w pokoju" - czytamy. 

Atsu był także reprezentantem Ghany. W narodowych barwach rozegrał 60 meczów i zdobył 10 bramek. "Dobrze służyłeś ojczyźnie, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju" - czytamy na oficjalnym profilu reprezentacji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: