Tragiczne wieści z Turcji. Agent potwierdza: Znaleziono ciało byłego piłkarza Chelsea

Christian Atsu od ponad tygodnia był uwięziony pod gruzami, a jego bliscy wciąż mieli nadzieję na szczęśliwe zakończenie. W sobotę rano agent zawodnika przekazał smutne wieści. Poinformował, że służby wydobyły ciało piłkarza.

Christian Atsu znalazł się pod gruzami domu, który zawalił się po trzęsieniu ziemi. Panował chaos informacyjny i najpierw media donosiły, że Ghańczyk został wydobyty. Doniesienia te zostały jednak szybko zdementowane przez trenera Hataysporu, Volkana Demirela. - Proszę nie pisać, że przeżył, jeśli nie ma się pewności. Ludzie mają rodziny. Nadzieje, smutki i ból rosną. Nie ma jeszcze żadnych wiadomości o Atsu - powiedział były bramkarz Fenerbahce.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny zostanie zawieszony? Włoski dziennikarz ujawnia

Christian Atsu nie żyje. Agent piłkarza potwierdza

Mijały dni, a piłkarz Hataysporu nie został odnaleziony. W rozmowie z BBC News Claire Rupio, partnerka piłkarza, wyraziła nadzieję, że sprawa zakończy się szczęśliwie. Niestety tak się nie stało. W sobotę rano agent zawodnika Nana Sechere poinformował o śmierci Christiana Atsu. 

"Z bólem serca muszę ogłosić, że ciało Christiana Atsu zostało odnalezione dziś rano. Moje najgłębsze kondolencje kieruję do jego rodziny i bliskich. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim za modlitwę i wsparcie. Proszę, aby podczas dokonywania niezbędnych ustaleń wszyscy uszanowali prywatność rodziny w tym bardzo trudnym czasie" - napisał na Twitterze. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Christian Atsu trafił do Hataysporu we wrześniu 2022 roku. Wcześniej grał między innymi w Chelsea, Newcastle United i FC Porto. W bieżącym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach. Jedynego gola strzelił na dzień przed tragicznymi wydarzeniami. W związku z trzęsieniem ziemi rozgrywki tamtejszej Superligi zostały zawieszone do odwołania, a Hatayspor wycofał się z udziału w lidze.

W trzęsieniu ziemi zginęli także inni sportowcy. We wtorek media poinformowały o śmierci Cemala Kutahya, kapitana reprezentacji Turcji w piłce ręcznej. Parę dni wcześniej życie straciło trzech piłkarzy Kahramanmarasu Istiklalspor.

Więcej o: