Neymar zareagował na coming out Jankto. Jednoznaczny przekaz gwiazdora

Napastnik PSG Neymar skomentował coming out zawodnika Sparty Praga Jakuba Jankto, który w poniedziałek wyznał, że jest osobą homoseksualną. - To ważny dzień - stwierdził Brazylijczyk.

- Jak każdy mam swoje mocne strony i słabe strony. Mam rodzinę, przyjaciół, pracę, którą wykonuje, jak najlepiej potrafię, z powagą, profesjonalizmem i pasją - powiedział czeski napastnik Jakub Jankto, który w opublikowanym w poniedziałek filmie dokonał coming outu, wyznając, że jest osobą homoseksualną.

Zobacz wideo Sensacyjne powołania Santosa? Problemy już na starcie

- Chcę żyć w wolności. Bez strachu. Bez uprzedzeń. Bez przemocy. Ale z miłością. Jestem homoseksualistą i nie chcę się dłużej ukrywać - powiedział Jankto, który jest 45-krotnym reprezentantem Czech.

Pod nagraniem zawodnik otrzymał wiele oznak wsparcia z piłkarskiego środowiska. Komentarze zamieściły m.in. oficjalny profil Premier League, UEFA, a także wiele klubów piłkarskich. "Nigdy nie ukrywaj tego, kim naprawdę jesteś. Masz nasze pełne wsparcie, Jakubie!" - napisało Schalke Gelsenkirchen. 

Do coming outu piłkarza odniósł się także jego obecny klub, czyli Sparta Praga. Jak czytamy, Jankto od dawna otwarcie rozmawiał z kolegami, trenerami oraz działaczami o swojej orientacji. "Masz nasze wsparcie. Żyj swoim życiem, Jakubie. Nie ma nic ważniejszego" - czytamy.

"Każdy powinien mieć swobodę robienia tego, co chce"

Do wyznania Czecha odniósł się też Neymar. Brazylijski gwiazdor Paris Saint-Germain z wielką radością przyjął słowa Jankto. - To ważny dzień. Każdy jest wolny, powinno być mniej uprzedzeń, niezależnie od tego, czy jest to homofobia, rasizm czy jakakolwiek dyskryminacja. Każdy człowiek powinien mieć swobodę robienia tego, co chce - powiedział Neymar.

Jankto w tym sezonie przebywa na wypożyczeniu w praskiej drużynie, do której trafił z Getafe. Rozegrał 10 spotkań, strzelił jednego gola. 27-latek od 2017 r. jest także reprezentantem Czech. W kadrze narodowej wystąpił w 45 meczach i zdobył cztery bramki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA