Pirlo wspomina pracę z Cristiano Ronaldo. "Wszystko przygotował wcześniej"

Andrea Pirlo w rozmowie z "AS" opowiedział o swojej relacji z Cristiano Ronaldo. Włoch zabrał też głos w sprawie odejścia Portugalczyka z Manchesteru United. Jego zdaniem działanie 38-latka przeciwko klubowi było z góry zaplanowane.

Andrea Pirlo pomimo krótkiego stażu trenerskiego miał już okazję pracować z największymi piłkarzami na świecie. Teraz w rozmowie z "AS" postanowił podzielić się refleksją na temat współpracy z Cristiano Ronaldo, który po odejściu z Realu Madryt szukał nowego wyzwania. W Juventusie nie wszystko poszło po jego myśli. Zdobył co prawda dwa mistrzostwa Włoch i puchar kraju, ale niestety nie udało mu się sięgnąć z włoskim klubem po triumf w Lidze Mistrzów. Pirlo, obecny trener Karagumruk, mimo wszystko pozytywnie wspomina relację z Cristiano Ronaldo.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Pirlo: Praca z Cristiano Ronaldo była dla mnie łatwa

- Praca z nim była dla mnie łatwa. To był miły facet, bardzo profesjonalny. Chciał grać w każdym meczu, zdobywać punkty w każdym meczu. Nie mieliśmy żadnych problemów, ale piłka nożna zmienia się bardzo szybko. Wiek też sprawia, że się zmieniasz. Może miał problem z innym zespołem, ale dla mnie to było dobre doświadczenie - powiedział włoski szkoleniowiec. 

Pirlo wypowiedział się także na temat kontrowersyjnego odejścia Portugalczyka z Manchesteru United. 38-latek przed opuszczeniem Old Trafford udzielił wywiadu, w którym okazał brak szacunku dla klubu oraz między innymi dla ówczesnego trenera. Zdaniem Włocha działanie Ronaldo było od początku zaplanowane.

- Myślę, że Ronaldo długo czekał na udzielenie tego wywiadu. Wszystko przygotował wcześniej - stwierdził Andrea Pirlo. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Spodnie, które nosiły wszystkie ikony Hollywood. Te z ozdobnymi paskami są najbardziej pożądane!

Więcej o:
Copyright © Agora SA