Dramat Christiana Atsu. Wrócił z pokera, a potem spadł z dziewiątego piętra

Znamy szczegóły dramatu Christiana Atsu podczas trzęsienia ziemi w Turcji. Ujawnił je Nana Sechere - agent piłkarza Hataysporu. 31-latek wrócił do mieszkania zaledwie kilkanaście minut przed trzęsieniem ziemi i spadł z dziewiątego piętra podczas wstrząsów.

W poniedziałkowy poranek południową Turcję i Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi. Zginęło w nim ponad cztery tysiące osób, a wiele osób nadal pozostaje pod gruzami, więc liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Pod gruzami był również piłkarz Hataysporu Christian Atsu. Były obrońca Chelsea Londyn został znaleziony we wtorek rano i trafił z obrażeniami do szpitala.

Zobacz wideo

Christian Atsu spadł z dziewiątego piętra. Dramat ghańskiego piłkarza. "Miałem nadzieję, że nie śpi"

Angielskie media we wtorkowy wieczór ujawniły szczegóły dotyczące dramatu 31-letniego obrońcy. Jak czytamy w "The Mirror" Ghańczyk został wyciągnięty z gruzów zawalonego 11-piętrowego bloku. Sam zawodnik miał podczas trzęsienia ziemi spaść z piętra dziewiątego.

Modrić dostał szokujące ultimatum od Realu. Warunek przedłużenia kontraktuModrić dostał szokujące ultimatum od Realu. Warunek przedłużenia kontraktu

W przededniu tragedii Atsu wraz ze swoją drużyną rozgrywali mecz ligowy z Kasimpasem. Hatayspor wygrał 1:0, a obrońca z kolegami świętowali triumf grą w pokera. Zaledwie kilkanaście minut po powrocie piłkarzy do mieszkań, w Turcję uderzył kataklizm. - Ostatni raz słyszałem się z nim o północy w niedzielę. Christian i jego koledzy z drużyny grali w pokera do 3:30 nad ranem w mieszkaniu przyjaciela - przyznał Nana Sechere agent zawodnika i dodał: - O 5 rano otrzymałem telefon od przedstawiciela klubu. Powiedział mi, że budynek Christiana został całkowicie zniszczony i że nie mogą go (Christiana - przyp. red.) znaleźć.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

- Miałem nadzieję, że nie śpi i że trzęsienie ziemi nie miało miejsca, gdy spał. Mieszkał w 11-piętrowym budynku i na dziewiątym piętrze. Władze klubu próbowały pomóc mi go znaleźć, ale było to bardzo trudne - dodał agent.

Arsenal idzie na całość. Są gotowi wyłożyć 100 milionów, by ubiec konkurencjęArsenal idzie na całość. Są gotowi wyłożyć 100 milionów, by ubiec konkurencję

Ostatecznie piłkarz został znaleziony we wtorkowy poranek i trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Nagranie z akcji ratunkowej 31-latka krąży po sieci. 

Według najnowszych informacji po trzęsieniu ziemi w Turcji jest co najmniej 3 549 ofiar, 22 168 rannych, a ponad 8 000 osób uratowano z gruzów.

Więcej o: