Kolejna wielka impreza w Polsce? PZPN oficjalnie zgłosił kandydaturę. Decyzja już niedługo

Polska może zorganizować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku. Taką informację podał we wtorek oficjalny profil Polskiego Związku Piłki Nożnej. Federacja złożyła już kandydaturę i w kwietniu dowiemy się, czy kolejna wielka impreza zagości w Polsce.

Euro 2012, Euro U-21 w 2017 roku, mistrzostwa świata U-20 2019, finały Ligi Europy w 2015 i 2021 roku, mecze Ligi Mistrzów. To lista piłkarskich imprez, które w ostatnich latach odbyły się w naszym kraju. Teraz PZPN stara się o organizację kolejnych wydarzeń. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Cezary Kulesza chciałby gościć finał Ligi Konferencji Europy w 2024 lub 2025 roku. Teraz federacja złożyła kandydaturę to bycia gospodarzem finałów kobiecego Euro 2025!

Zobacz wideo Najważniejsze postanowienie sądu ws. Lewandowski - Kucharski

Mistrzostwa Europy kobiet w Polsce? "To możliwe"

"UEFA EURO 2025 w Polsce? TAK, TO MOŻLIWE! Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę federacji do organizacji mistrzostw Europy kobiet. Decyzję w tej sprawie poznamy już w kwietniu!" - taką informację przekazał profil PZPN-u na Twitterze. Federacja zamieściła też specjalny filmik promujący organizację wydarzenia. W dziesięciominutowym nagraniu wystąpiły polskie piłkarki i młode adeptki futbolu.

Fernando Santos już w PolsceOrzeł wylądował. Fernando Santos jest już w Polsce [WIDEO]

Oprócz Polski o bycie gospodarzem turnieju starają się także Szwajcaria, Francja oraz razem Dania, Finlandia, Norwegia oraz Szwecja. To właśnie kraje nordyckie wydają się głównymi faworytami do zorganizowania mistrzostw.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

O tym, kto będzie gospodarzem turnieju, dowiemy się niespełna za dwa miesiące. UEFA 4 kwietnia ogłosi swoją decyzję. W turnieju finałowym, który odbędzie się za dwa lata, weźmie udział 16 drużyn, które rozegrają w sumie 31 spotkań (24 mecze grupowe, cztery ćwierćfinały, dwa półfinały oraz finał).

Fernando SantosWymowna postawa Fernando Santosa. Takich obrazków z Lewandowskim nie dostaliśmy

Więcej o: