Neuer rozpętał prawdziwą burzę. Kibice grzmią. Wyniki ankiety nie zostawiają złudzeń

Manuel Neuer udzielił niedawno mocnego wywiadu, w którym odsłonił kulisy jego sytuacji w Bayernie Monachium. Zdania wśród kibiców Bawarczyków są już podzielone, ale przeważają te nieprzychylne zasłużonemu dla klubu bramkarzowi.

Choć Manuel Neuer nie może grać przez złamaną nogę, to jest najbardziej medialną postacią Bayernu Monachium w ostatnich dniach. Na jaw wychodzą kolejne fakty nt. jego konfliktu z trenerem Julianem Nagelsmannem zapisów w kontrakcie, relacji z władzami klubu i reakcji nt. zwolnienia Toniego Tapalovicia, trenera bramkarzy i prywatnie jego przyjaciela. Neuer ostatnio udzielił wywiadu, w którym odsłonił kolejne szczegóły i uderzył w klub, co nie spodobało się lwiej części kibiców Bayernu. Dużo się dzieje w Monachium, ale nie można powiedzieć, że to są dobre wydarzenia dla klubu.

Zobacz wideo Najważniejsze postanowienie sądu ws. Lewandowski - Kucharski

Kibice oszaleli po wywiadzie Neuera

Neuer nie krył oburzenia decyzją o zwolnieniu Tapalovicia, który w Bayernie pracował od 11 lat. - To był dla mnie cios i to w momencie, kiedy leżałem na łopatkach. Miałem wrażenie, że wyrwano mi serce. To było najbardziej brutalne zdarzenie w mojej karierze. W Bayernie chcemy tworzyć swoistą rodzinę, a potem dzieje się coś takiego - mówił w rozmowie z "Suddeutsche Zeitung".

Tymi słowami jednocześnie uderzył we władze klubu, a konflikt może narastać. Oliver Kahn zdążył skomentować, że "takie zachowanie kapitana nie koresponduje z wartościami Bayernu".

Rafał Gikiewicz i Manuel NeuerNeuer podpadł władzom Bayernu. Gikiewicz poucza. "Zrobiłbym podobnie, ale..."

Neuer stracił nie tylko w oczach najwyżej postawionych ludzi w klubie, ale także wśród kibiców Bawarczyków. Dobitnie pokazuje to ankieta "Kickera", według której mniej niż 1/5 pytanych fanów wyobraża sobie, by Neuer pozostał w Monachium.

"Kicker przepytał czytelników, czy widzą oni jeszcze przyszłość Neuera w Bayernie po ostatnich wydarzeniach. Tak - 19%. Nie - 81%. Zagłosowało 174 598 osób" - napisał na Twitterze Gabriel Stach z portalu dieroten.pl.

Julian Nagelsmann, Robert LewandowskiOstrzegają Bayern przed Nagelsmannem. Przypomnieli, jak potraktował Lewandowskiego

Kolejne opinie kibiców przytacza "Die Tageszeitung". Fani ewidentnie nie są zachwyceni postawą Neuera. Część domaga natychmiastowego usunięcia go z klubu.

"W każdej normalnej firmie taki wywiad byłby podstawą do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia", "Może śmiało skończyć karierę", Nie mogę zrozumieć, jak wieloletni kapitan może w ten sposób mówić w prasie przed najważniejszymi meczami, choć w klubie już jest wystarczająco dużo niepokoju" - przytacza dziennik opinie kibiców.

Manuel Neuer ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium do końca czerwca 2024 r.

Więcej o: