Liga Pique już miażdży Premier League i La Ligę. Kosmiczny wynik

238 milionów - tyle wyświetleń na TikToku w styczniu zanotował oficjalny profil Kings League, a więc rozgrywek stworzonych przez Gerarda Pique. Liga byłego hiszpańskiego piłkarza przebiła topowe europejskie ligi i jest absolutnie najpopularniejsza w sieci.

Wraz z początkiem stycznia wystartowały rozgrywki założone przez Gerarda Pique, który w listopadzie ubiegłego roku zakończył karierę. W Kings League bierze udział 12 drużyn, zmagania są śledzone przez wielu kibiców na całym świecie, a media społecznościowe ligi cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Zobacz wideo Artur Szalpuk komentuje szarpaninę z Aleksandrem Śliwką podczas meczu Warszawy z Kędzierzynem-Koźle

Czym jest Kings League? Nowe rozgrywki Gerarda Pique szaleją na TikToku

W projekt byłego obrońcy zaangażowało się wiele znanych osób w środowisku piłkarskim. Zespoły złożone są ze zwykłych ludzi, ale ich kapitanowie to byłe gwiazdy futbolu lub internetowi celebryci. Do rozgrywek dołączyli m.in. Iker Casillas, Sergio Aguero czy streamer Ibai. Dziesięciu członków każdej z drużyn wybrano w drafcie rodem z amerykańskiej ligi hokeja (NFL) czy koszykówki (NBA). W każdym meczu na boisku pojawia się siedmiu graczy, a pozostali siedzą na ławce. Dodatkowo w każdym meczu do drużyn dołącza inny gość specjalny zaproszony przez zawodników.

Robert LewandowskiByła rzecznik Lewandowskiego ujawnia. "Gdyby wybierał selekcjonera, kilku nie dostałoby pracy"

Łącznie każdy z zespołów rozegra 11 meczów, a później dodatkowo odbędą się baraże o tytuł. Po 5 kolejkach w tabeli prowadzi Sayans FC, której kapitanem jest streamer The Grefg. Spotkania, które trwają po 20 minut, trasmitowane są na Twitchu, co ważne, za darmo, co pozwala śledzić rozgrywki kibicom na całym świecie. Rozgrywki już pierwszego dnia miały ponad siedmiomilionową widownię. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także media społecznościowe ligi, co pokazują także styczniowe wyniki wyświetleń na TikToku.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kings League w styczniu zgromadziło łącznie 238 milionów wyświetleń na TikToku, co było najlepszym wynikiem wśród piłkarskich lig. Druga Premier League osiągnęła wynik o połowę gorszy (115 mln). Rozgrywki Pique wyprzedziły także znajdujące się w czołowej piątce Bundesligę, La Liga oraz Ligue 1.

Top 5 lig pod względem wyświetleń na TikToku w styczniu:

  1. Kings League - 238 mln
  2. Premier League - 115 mln
  3. Bundesliga - 48,1 mln
  4. La Liga - 35 mln
  5. Ligue 1 - 23,3 mln

Mecz Morecambe - Newcastle United w Pucharze Ligi Angielskiej20-latek ma przejąć najbardziej pożądany klub. Najmłodszy właściciel w historii

Więcej o: